Baba Candır: Her şeye rağmen..

Baba Candır: Her şeye rağmen..
Baba Candır’ı 41 bölüm izledik. Haluk’a, Ece’ye, Emrecan’a, Ceylan’a hatta -Haluk Ece severlerin %99’unun sinir olduğu- Levent’e bile güldük. Baba Candır’da kendi adıma konuşacak olursam hissettiklerimi bazen uç noktalarda yaşadım. Güldüm mü? Evet, sonuna kadar. Ağladım mı? Evet, sonuna kadar. Belki de diziye bağlanmamın sebeplerinden biriydi bu özelliği. Ekran karşısına biraz güleyim diye geçiyorsanız her an ağlayabilirsiniz mesela ya da sinir olabilirsiniz. İşte ben de bu yüzden ne yaşayacağımı bilmeden ama ne yaşayacaksam güzel olacağına emin olduğum için oturdum ekran başına.

Güzel olacağına emin olduğum şeylerin başında da Haluk & Ece ikilisi geliyordu tabii ki. Nefretle başlayan ilişkinin yavaş yavaş nasıl güzel ve naif bir aşka dönüştüğünü izledik. Onlar bu aşk yolculuğunda bir merdiven daha çıkarken zirvede bekledik sanki onları. Her sendeleyişlerine şahit olurken ellerinden tutup kaldırmak istedik ama buna gerek bile kalmadı. Çünkü bizim çiftimiz öyle uzun ve sancılı ayrılıklara çoğu zaman gelemedi. Onlar sözsüz konuşmalar ve bakışlarıyla halletti her şeyi. Bize de sadece bu güzel aşkı izlemek kaldı. Şimdi sorsanız bu çiftin sevenlerine herkes farklı bir sahnede kendini bulmuş, başka bir repliğinde takılı kalmıştır.

Bana ve eminim ki birçok kişiye bu çifti sevdiren 15.bölümdeki Haluk’un asistanından yemiş olduğu tokat sonrası tüm siniriyle kafasını çevirdiğinde Ece’nin dolan gözlerini görüp sözüne devam edemediği sahnedir.

Yarasın!

Ya da Haluk’un 21. bölümdeki aşk itirafıdır kimine göre. Bu sahneden sonra ne kadar kızsak da, yanlış anlaşılmalardan bıkkınlık gelmiş olsa da 26. bölümde hem Haluk’un hem de Ece’nin çaresizliğini en derinden hissederek 29. bölümdeki bu güzel sahneyle kavuşmaların en güzelini gördük.

Bu güzel sahneler bununla kalmadı, daha ne çok tatlı sahneler izledik bir bilseniz! 41. bölüme kadar geldik nihayetinde. Yeri geldiğinde çok kızdık, eleştirdik. Bizim dizimiz neden böyle oldu da dedik. Ama sevdiğimiz sahneler terazide daha ağır gelince izlemeye de devam ettik. Eğer Baba Candır hala hayatınıza dokunmamışsa lütfen bir şans verin. Emin olun yüreğinizde iz bırakacak güzellikler bulacaksınız.

Şimdiden izleyeceklere iyi seyirler. :’)
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER