Kiralık Aşk: Bir küçük Haziran bekleyişi

Kiralık Aşk: Bir küçük Haziran bekleyişi
Mineeğ şeker ilacımı getir!
Ev işleri asla bitmiyor. ASLA! Giriş için çok da güzel cümle oldu. Ben sevdim. ^^

İki gündür kendimi Ömer’ine kavuşmaya çalışan ama anaağnesi tarafından toz beziyle engellenen Defne gibi hissediyorum. Ama ben de Defne gibi bir şekilde sonunda yazının başına oturdum. Lütfen siz de Ömer Bey gibi sevinir misiniz ama! (Yazar koptu, geliyor. ^^)

Şimdi ben ne desem? Neye kızsam? Geçen hafta arabadan inmeyerek bana Hulusi Dede’yle ilgili durumu anlatacağı havasını veren, beni heveslendiren ve yine hevesimi kursağımda bırakan Defne’ye mi kızsam? Yoksa sevgilisi içinde kötü his var diye KAPIDAN dönen ve de bunun altında bir şeyler olabileceğini düşünmek bir yana hiiiç oralı bile olmayan artık bu konuda master degree seviyesine yükselmiş Ömer’e mi? Allah’ım duy sesimi! Şu ikisine de azıcık akıl fikir, n’olursun bak çok da değil azıcık… Boş diyaloglardan u-san-dım. "Ağlıyordu Berre. Neden, diyordu. Neden bizim çiftimiz ilerleme kaydetmiyor? Neden oldukları yerde patinaj çekiyor, diyordu." Ramazan geldiğine göre şuralara bir yerlere Nihat Hatipoğlu sıkıştırması yapmak lazımdı. ^^ Boş diyalogdan, patinaj çekmelerden bahsettiğim şu; Defne artık belli başlı şeyleri Ömer’e hafiften söylemeye başlasaydı keşke. Aslında 32’de Sevil Berberi ile güzel de bir adım atmıştı ama… İşte, devamı gelmedi. Küçük küçük itiraflar gelebilirdi ve de çok da güzel olurdu, çok da iyi olurdu diye düşünüyorum. Ama tabii, herkesin hayalleri var. Bir de yaşanan hayatlar… Hayaller, hayatlar… Oyunu söylememek üzere öyle şartlamış ki kendini Defne, hiçbir şey söylemiyor Ömer’e. Bunu haksızlık olarak değerlendiriyorum. O kahvaltıdan dönme şekli böyle olmasaydı be kızılım. Yakışmadı bize Defocik. Hani Ömer’e söylediğin son yalan Sinan’ın yazlık evine kaçışın olacaktı? Hani benim sevincim nerede? Hani o kızıl saçlarına tost yaptığım sahneler? Artık konuş. "Allah aşkına da bir şey de artık ya!" Tanıdık geldi mi Defne? Kız intikam mı alıyorsun adamdan, kız etlerini cimciririm senin! Adam aşktan orta seviye Türkçe pop kliplerindeki gibi duvarlara yaslanıyor, durup dururken şiirler falan okuyor, HABERİN VAR MI YÂR YÂR HABERİN VAR MI?! 

İlk fırsatta anneannesini postalayan Defneler Mervelere, pardon, Ömer Beylere kaçmış. Biz öyle duyduk. Çok da iyi yapmış. Kurudu adam özlemden, yeminle kurudu. Koriş yakında Ömer’e kuru demeye başlarsa hiç şaşırmam. Ömer’in bu Dünya’daki imtihanı da Defne’ymiş demek… Ama daha imtihanın büyüğü duruyor, en dikenlisinden. Şimdi bir küçük versiyonuyla uğraşacaklar. Allah zihin açıklığı, tekrar pardon, kolaylık versin Ömüş’üm. 

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER