Kiralık Aşk: 49.bölüm fragmanına ilk bakış

Kiralık Aşk: 49.bölüm fragmanına ilk bakış

Nerede kalmıştık?
Hulusi beyciğimiz Neriman’ların evinde heyecanla Ömer ile Defne’nin gelmesini beklerken Defne ise arabada girdiği bu oyunun doğruluğunu düşünürken 48.bölüm sonu yazısıyla baş başa kalmıştık. Yolda dedesi hakkında “Hayatımda yok, düğünümde neden olsun” diyen Ömer’in bu sert düşünceleri ise gireceğimiz yeni yolun habercisi niteliğindeydi.

Kaç günden oluşuyor?
Bu aralar gün tahminlerimde çok fena çuvallamakla birlikte görünüşe göre dört ile beş arası değişiyor bu haftaki bölüm sayısı. Bölümün bittiği yerden başladığını göz önünde bulundurursak o ilk gün. Ardından iki gün Defne ile Ömer, Ömer’in evinde. Bir de isteme var. Bunlara ek Sinan ile Ömer’in bir akşam içkisi var. O bence gördüğümüz gündüzlerin birinin akşamıdır diye düşünüyorum.
 
Zaman çizelgesi:
1. Geçen hafta yeniden Haziran 2016’daki düğün ile başlamıştık. Artık bu hafta Haziran’a giriş yaptığımıza göre artık yine düğün sahnesiyle mi başlarlar bilemedim. Eğer öyle olursa tarih vermeleri gerekecek. En son gelin kaçtı sanılmıştı ancak yanlış anlaşılmıştı. Artık o düğünden ipucu olarak önümüze ne koyarlar pek bilemedim. Düğün sahnesinin ardından Defne ile Ömer’in Neriman’lara gelmeden ofise geçişlerini göreceğiz. İlk gün artık herhalde ofiste geçecek ya da hemen akşamına geçebiliriz.
2.  Yeniden hafta sonu oluyor. Bu ara Kiralık Aşk’ta iş günlerini hızlı geçerek hafta sonlarında takılıyoruz. Defne, Ömer ile hafta sonunu geçirmeyi planlıyor. Eşyalarını toplayıp Ömer’e geliyor. Bize de yüzümüzde gülümsemeyle izleyeceğimiz sahneler oluyor. Akşam Defne orada kalıyor.
3. Ömer’in evinde ikinci gün. Burada kafamın karıştığı iki nokta var. Defne’nin uyandığı iki sahne var. Birinde siyah tişörtle diğerinde ise beyaz üstü siyah çizgili. Hafif bir kafa karıştırma durumu söz konusu ama bu konuyu sonra tahminler bölümünde detaylandıracağım. Birlikte evde geçirdikleri günün ardından Ömer’in kolyeyi takma sahnesiyle Defne evine geçiyor.
4. Merakla beklenen isteme sahnesini en sonunda bu bölüm göreceğiz. O güne dair her şey sürpriz gibi saklanıyor. Defne’nin ne giyeceği, kimlerin geleceği gibi... Tek düşündüğüm 2. Fragmanda Defne’nin yeşil tişörtlü sinirli bir hali var, ev ahalisi olarak isteme gününe hazırlanıyor. O da o günden bir sahne olabilir.
 
Bunların dışında bir gün daha olur mu hiç bilemedim. Ömer ile Sinan’ın konuşması ilk günün gecesi olabilir ya da Defne ile Ömer’in birlikte geçirdiği Pazar gününün akşamında Ömer, Defne gittikten sonra Sinan ile buluşuyor olabilirler. Tahminim ikincisinden yana.Tahminler:
Beklediğimiz gibi Defne, Ömer’e karşı bir oyuna daha girmedi. Neriman’ı karşısına almak bile olsa işin ucunda vazgeçmişti. Doğru olan da buydu. Oyun dışında aralarına başka bir sır ya da dalavere sokmanın anlamı yoktu. Defne’nin dede ile Ömer’i barıştırma konusunda bir şeyler yapacağına eminim. Ama bu yapacakları Ömer’in arkasından iş çevirmeyle olmaması gerekir. İçimden geçen biz bu süreçte Ömer’in en katı olduğu konuda Defne’nin onun üzerindeki etkilerine şahit olacağız. Bir nevi oyun sırrının açığa çıkmasına prova niyetine. Geçen hafta Ömer’in sadece Defne’ye karşı değiştiğini ve yumuşak yüzünü ona gösterdiğini söylemiştik. Bildiğiniz gibi de Ömer’in o söylediği gibi tepki vermeyeceği konusunda eminim. Kefilim de kendisine. İşte bu süreçte Defne’nin Ömer’in ne kadar yumuşak tarafı olduğuna şahit olacağını düşünüyorum. Tabi bu barıştırma işine devam edip, bu konuyu ne kadar deşecekleriyle alakalı bu durum. Önemli olan Defne’nin o an kapıdan içeri girmemesi. Artık ne bahane uyduracaksa Ömer biraz garipseyecek, özellikle de telefon konuşmasından ama üstüne gitmeyecektir. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER