Bir Güzel Mavi Gözlü Adam: Tolga Sarıtaş

Bir Güzel Mavi Gözlü Adam: Tolga Sarıtaş
Kimdir nedir nerede ne zaman doğmuştur sorularına fazla takılmayacağım yazıda çünkü işinde gücünde bir adamdan işleriyle bahsetmek istiyorum. Ama Tolga Sarıtaş kimdir sorusunun cevabını kısa ve öz şekilde bir röportajında kendisi şöyle anlatıyor: “ Hikâyem gayet sıradan… Orta halli bir ailenin, üç çocuğundan en büyüğüyüm. Babam tekstilci, annem ise ev hanımı… Aslen Sivaslı olmamıza rağmen, İstanbul'da dünyaya geldim. Hâlâ ailemle yaşıyorum ve buna da bayılıyorum. 24 yaşındayım, yarışmaya İstanbul'dan katılıyorum ve yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.”

Peki, senin gözünde Tolga Sarıtaş kimdir sorusunun cevabı nedir derseniz yine kendisinin bir röportajında gizli: Yakışıklılık bir iltifat, beğenilmek her insanın hoşuna gider ama ‘işini iyi yapar’ denmesi daha önemli.” Sektörde görüntüsüyle ya da popülaritesiyle var olmak isteyen insanları düşününce röportajda bu cümleyi okuduğumda çok değerli gelmişti bana. Ve daha sonra kendisini takip ettiğim süreç boyunca bunu gerçekleştirmek için gösterdiği çabaya tanıklık edince daha bir değer kazandı cümle gözümde. İşini seven ve işini her zaman çok iyi yapmak için çaba gösteren bir adam Tolga Sarıtaş. Onu seyrederken bunu daha iyi anlıyor insan.

En son ekranda Güneşin Kızlar'ında Ali Mertoğlu olarak izledik ve kendi adıma söylemeliyim ki tam bir seyir zevkiydi. Şahsen sadece hikâyesine inandığım karakterleri izlemeyi seviyorum; takip ediyorum ve bu açıdan bakınca yaşadıklarıyla -hatta yaşayamadıklarıyla- duygu geçişleriyle, hissettirdikleriyle iyi ki listemin en başında yer alıyor Ali Mertoğlu ve bunda Tolga’nın Ali’ye verdiği değer yadsınamaz. O kadar benimsemiş o kadar emek vermiş ki Ali’yi tanımak için bazen senaryoyu okurken bile ağladığını belirtiyor.

Sonra karakterin duygularıyla örtüştüğünü düşündüğü 50 şarkılık bir playlist hazırlayarak evde, yolda, sporda o şarkıları dinleyerek hazırlanacak kadar değer veriyor Ali’ye ve bu değer Tolga’nın oyunculuk yeteneğiyle birleşince Ali Mertoğlu’nun neden bu kadar çok sevildiği sorusunun cevabı çıkıyor bence.Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER