K- Dramadan Son Haberler: Ekrandakiler, Uyarlamalar ve Gelecek Yapımlar

K- Dramadan Son Haberler: Ekrandakiler, Uyarlamalar ve Gelecek Yapımlar
Etkileyici yapımlarıyla beyazperde de adından sıkça söz ettirmeyi başaran Güney Kore, ekrandaki işleriyle seyircinin gönlünü fethetmeye devam ediyor.

Son ayların en çok beğenilen ve övgüler toplayan Kore dizilerinin başında Descendants of the Sun geliyor. Dizi, görev sebebiyle Uruk adlı kurgusal bir ülkenin başkentinde bulunmak durumunda olan, BM Barış Koruma Güçleri’nde görevli Kaptan Yoo Shi-jin ile Sınır Tanımayan Doktorlar organizasyonundan Dr. Kang Mo-yeon arasındaki aşkı anlatıyor.

Kaptan Yoo Shi-jin karakterini, Song Joong-ki canlandırıyor. 1985 doğumlu aktör Sungkyunkwan Scandal dizisiyle birlikte üne kavuşmuştu. Dr. Kang Mo-yeon karakterini ise, That Winter, the Wind Blows dizisinden tanıdığımız Song Hye-kyo oynuyor.

Oldukça büyük ilgi gören Descendants of the Sun, yayınlanan son bölümü ile birlikte %35.3 izlenme oranı yakalayarak zirvedeki yerini korumaya devam ediyor. Dizi, önümüzdeki haftalarda yayınlanacak olan üç özel bölümle birlikte final yaparak seyircisine veda edecek. Bu arada, Amerikan televizyonlarının diziyle ilgilendiği haberleri kulaktan kulağa yayılıyor. Dizinin Çin televizyonlarına uyarlanacağı ise daha şimdiden kesinleşti.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER