Hollywood Dedikoduları: Ünlülerin çıplak resimlerini sızdıran iCloud zanlısı yakalandı.

Hollywood Dedikoduları: Ünlülerin çıplak resimlerini sızdıran iCloud zanlısı yakalandı.
Ülkede olup biten onca kötü şeyden sonra Hollywood'ta olup bitenlerin ne derece önemi olduğunu şu yazıya başlayınca sorgulamamı saymazsak durum şöyle:

Hatırlarsınız, geçtiğimiz yıl özellikle kadın olan birçok ünlünün iCloud hesabı hacklenmiş ve etrafa bir sürü çıplak ve özel fotoğraf yayılmıştı. Jennifer Lawrence, Kate Upton, Kaley Cuoco ve Kirsten Dunst mesela bunların en bilinenlerinden. İşte bu işin arkasındaki kişi yakalanmış: Ryan Collins, 36 yaşında. Yarışmaya ve bu pis işe Pennsylvania'dan katılıyormuş.

Detaylara bakarsak, meğerse Collins Kasım 2012-Eylül 2014 arasında Apple ve Google'dan geliyormuşçasına kurbanlarına e-mail gönderip hesaplarıyla ilgili kullanıcı bilgilerini talep etmiş. Bunlara cevap veren kişilerin bilgilerini de haliyle ele geçirmiş olmuş. Sıradan bir fishing anlayacağınız. Totale bakarsak da 50 Apple, 72 Gmail hesabından bahsediyoruz. Yakalandıktan sonra da suçunu kabul ederek anlaşma yoluna gitmiş ve açıklamaya göre dava sonuçlandıktan sonra beş yıl federal hapishanede kalacakmış.

Bana beş yıl az geldiği de biraz dipnot olsun ama ceza sistemi ahkam kesebileceğim bir alan değil tabii.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER