Haftalık reyting analizi: Muppetların hazin sonu

Haftalık reyting analizi: Muppetların hazin sonu

Pazar günü son derece sıkıcı bir Oscar Töreni’ni geride bıraktık. Zaten son sekiz yılın en az seyircisini toplamış olması da bunu doğruluyor gibi. Bakalım bu sonuçlar önümüzdeki sene yayınlanacak töreni kurtarmak için Akademi’nin neler yapmasına yol açacak. Jon Stewart sunsun, seyircileri ben toplayıp getireceğim, söz.

Pazartesi geri dönüşlere sahne oldu. The Voice ve Blindspot kanalını 1.liğe taşırken Gotham beklendiği üzere The X-Files’ın aldığı rakamlara yaklaşamadı bile. İlk defa kendi gücünü kanıtlamak zorunda kalan Lucifer ise beklediğim kadar düşmedi, sevenleri için ümit var diyebilirim. İki haftalık düşüş bu seviyelerde durursa dizi yenilenebilir.

The Voice’un geri dönüşü Fox komedilerinin kabusu oldu. Zaten pek izlenmiyorlardı, olan seyircileri de başka yerlere kaçmaya başladı. New Girl hala grubun 1 numarası neyse ki. Umarım Zooey Deschanel’in dönüşü birkaç tık yükselmesine sebep olur. The Muppets sezon, hatta yüksek ihtimal dizi finali yaptı. Denendi, olmadı deyip birkaç sezon boyunca Kermit’e veda edeceğiz gibi duruyor. Artık Disney Channel’da yeniden karşımıza çıkarlar bir ara. Büyük bir film ve dizi beklemek çok akıl karı olmaz. Kermit ve arkadaşları çok daha iyisine layıktı. Keşke büyük isimleri arkasına alıp 10 dakikalık bir pilot sunumuyla yayın kararı verilmeseydi de bir sezon daha üzerinde çalışılsaydı. Şimdi hem kanal zararda, hem de markanın kendisi. Tabii bir mucize eseri kanal Kermit ve dostlarına bir şans daha tanımazsa. Dizi kurtulacağından değil, koskoca Disney rezil olmasın diye daha çok... Agent Carter da düşük seyreden sezonunu aynı şekilde noktaladı. Bakalım Marvel sinerjisi diziyi kurtarmaya yetecek mi?

Çarşamba günü ABC’nin yeni komedisi The Real O’Neals, The Goldbergs ve Modern Family abilerinin elinden tutuşuyla deneme sürüşüne çıktı ve hiç de fena sonuçlar almadı. Önümüzdeki hafta Salı günü, kendi saatinde ekrana gelecek. The Muppets’tan yüksek sonuçlar almayı başaracak mı, göreceğiz. Fresh Off the Boat ile daha iyi bir ikili olacakları kesin.

Perşembe günü de sezonun iyi yeni dizilerinden The Family, Scandal yerine ekrana geldi. Scandal son haftalarda hız kaybettiği için beklenen yükseklikte bir açılış olmasa da asıl sınavı bu akşam kendi saatinde yayınlayacağı 2. bölümüyle verecek. Başarılı olmasını gönülden diliyorum. ABC başarıya hasret, benimse gizemleriyle delirtecek bir diziye ihtiyacım var. Eğer NBC karşısında The Blacklist’in yeni bölümünü yayınlasaydı sonuç çok daha düşük olacağı için beklentilerimi düşük tutmaya çalışıyorum, itiraf edeyim.

Bir süredir dengelerin pek değişmediği bir akşam olduğu için Cuma’dan bahsetmiyordum. Kısaca bir göz atacak olursak Fox’un Second Chance’inin 2. şansı hak etme ihtimali yok. Sleepy Hollow da kötü bir durumdaymış gibi gözükse de bir ihtimal bölüm sayısını arttırmak için devam edilebilir. The Vampire Diaries – The Originals ikilisi Cuma gününe sürülünce çok da dibe çakılmadılar. Zaten The Originals yenilenmesine garanti gözüyle bakabileceğimiz bir iş, zira 4. sezonu tamamlayıp bölüm biriktirmesi gerekiyor. The Vampire Diaries’in yenilenmesi ise günün sonunda diziyi ne kadar ucuza mal etmeyi başardıklarında bitecek. Maliyetler düşerse kanal Cuma günlerini yine bu ikiliye emanet edebilir.

Gelecek hafta reyting sonuçlarını en heyecanla bekleyecek kanal ABC olacak. Bir çok dizisini şimdiden yenileyen kanalın iki yeni dizisi bakalım nasıl sonuçlar getirecek ve diğer kardeşleriyle birlikte seneye karşımıza çıkmaya hak kazanacak mı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER