Hollywood Dedikoduları: O.J. Simspson davası yeniden dünyanın gündeminde

Hollywood Dedikoduları: O.J. Simspson davası yeniden dünyanın gündeminde
O. J. Simpson, özellikle 80'lerde olmak üzere Amerika'da oldukça ünlü bir isim. Başarılı bir Amerikan futbolu kariyerine emekli olarak nokta koyduktan sonra oyunculuğa adım atarak bu ününü bir süre devam ettirmişliği var. 1994'te ise özellikle Amerika olmak üzere dünyanın gündemine başka bir şekilde oturmuştu.

Eski eşi Nicole Brown ve onun arkadaşı Ronald Goldman, Nicole'un evinde bıçaklanarak öldürüldüler. O.J. de hakkındaki güçlü görünen delillerden dolayı cinayet şüphelisi olarak tutuklanmış ve çok karmaşık bir dava süreci başlamıştı. İçine ırkçılığı de alarak büyümüş ve tarihin canlı yayınla takip edilen ilk dava süreci ortaya çıkmıştı. Hatta şimdilerde bu çifte cinayet ve O.J. Simpson davası Amerika'da FX'te yayınlanan, ülkemizde de FOX Crime'ın yayınladığı American Crime Story dizisinin ilk sezonunda işleniyor. Şahsen tavsiye ederim, güzel dizidir.

Aslında diziden dolayı spoiler vermek istemiyorum ama bu haber için de gerekli bir durum, ona göre devam edin.

O. J. Simpson o davanın sonucunda jüri tarafından suçsuz bulundu. Şimdilerde başka bir konudan dolayı içeride ama yaptı veya yapmadı, çifte cinayetten içeri girmedi. Dava sürecinin karmaşa yartan konularından birisi de cinayet aletinin yeriydi. Dava sürecinde bıçakla ilgili tartışmalar bir sonuca varmadı...

İşte, iki gün kadar önce Amerikan basınına bir haber düştü: O.J.'in evinde gömülü olarak bir bıçak bulunmuş. Esasında ev 1998'de yıkıldığı için detaylar şimdilik tam olarak belli olmasa da en az 18 yıl önce veya daha öncesine ait olduğu düşünülüyor. Hatta bulan inşaat işçisi bıçağı evin karşısında bir film çekimi için güvenlik olarak orada bulunan Los Angeles polisinden birine teslim etmiş. Tuhaf kısmı bundan sonrası:

Adam da bıçağı merkeze götürmek yerin "saklamayı" tercih etmiş. Yıllarca da onda kalmış. Ocak'ta emekli olan bu eski polis, geçmişte yaşanan bu olaydan polis bir arkadaşına bahsedince de arkadaşı sayesinde olay resmi makamlara intikal etmiş. Şimdilerde bıçağın üstünde bulunabilecek herhangi bir kanıt için araştırma yapılıyor. Açıkçası aradan çok uzun zaman geçmiş olsa da yine de sonucun ne çıkacağını merak ediyorum. Zaten o bıçak 'o' bıçak veya değil, ben adamın suçlu olduğuna inananlardanım.

Bu arada bıçakta önemli bir şey çıksa bile sonucu değiştirmeyecek çünkü Amerikan yasalarına göre bir kişiye suçsuz bulunduğu olay için ikinci kez dava açılamıyor!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER