Hollywood Dedikoduları: 100 milyon dolar servetten haftada 40 dolara

Hollywood Dedikoduları: 100 milyon dolar servetten haftada 40 dolara
David Milch Hollywood'un tanınmış yazar ve yapımcılarından. Kariyerinde ABC'de 12 sezon yayınlanan polisiye dizi NYPD Blue ve HBO'nun kült işlerinden Deadwood var mesela. Şimdiye kadar dört Emmy ödülü de kazandı. İşte aynı Milch, kariyeri boyunca kazandığı 100 milyon doları kaybetmiş ve şimdilerde haftada 40 dolarla yaşamak durumunda kaldığı bir halin içine girmiş...

Peki, bunu nasıl başarmış?

Kumar alışkanlığı bu finale sponsor olmuş efendim, o sayede. Hatta spesifik olursam at yarışı bağımlılığı. Üstelik sadece 100 milyon doları kaybetmekle kalmamış, 17 milyon dolar da borçlanmış. Bir anda değil tabii, yıllar içerisinde. Tüm bunlar da Milch'in eşi Rita'nın mali durumlarını yönetmekle yükümlü olan şirkete, ailesinin maddi durumunu kendisine tam olarak bildirmediği gerekçesiyle 25 milyon dolarlık dava açmasıyla birlikte ortaya çıkmış; Amerikan medyasına yansımış.

Rita, kocasının borç durumunu Mart 2011'de şirket, oturduğu evi kendi üzerine almasını teklif ettiğinde durumdan şüphelenmesi üzerine fark edebilmiş. Sonra da detaylı hesap takibi yapınca durumu tam olarak kavramış. Ayrıca haberlere bakarsak David Milch 80'lerde de eroin ve alkol bağımlısıymış. Uyuşturucu bağımlılığından kurtulalı 17 yıl geçmiş.

Bu arada David Milch'in işlerinden birisi de Luck. HBO dizisi ve izleyenler bilir, at yarışı dünyasının arkasında dönen işleri anlatan bir dizidir. Setteki koşullara dayanamayan üç atın ölmesinden dolayı HBO gelen tepkiler üzerine çekimler devam ederken verdiği ikinci sezon onayını geri alıp diziyi iptal etmişti.

Konuya dönersek, borçlar nedeniyle çift evlerini satıp kiraya çıkmışlar. Çeşitli mülkleri ve ziynetleri de haliyle... David Milch şimdilerde Deadwood'un HBO'da yayınlanacak TV filmi üzerinde çalışıyor ve eşi Rita ona haftalık 40 dolar ücret veriyormuş idare etmesi için. Borçlarını kapatmak için uğraşıyorlarmış.

"Nerede nereye" lafı daha bir anlam kazandı sayesinde, sağ olsun. O değil de karısındaki efora şapka çıkarmak lazım asıl. Başkası olsa şimdiye boşanma davasını açmış olabilirdi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER