Bir Kocaeli Yıldızı: Demet Özdemir

Bir Kocaeli Yıldızı: Demet Özdemir
Şu an elimde kahvem, fonda “Eva Simons-Bludfire” çalıyor ve bilgisayarda 5 adet Demet Özdemir biyografisi var.
Okuyorum, okuyorum ve her seferinde bana bir kez daha “İyi ki sen, Özdemir!” dedirtiyor. Sizlerle de paylaşmak istedim. Buyrun bakalım!

26 Şubat 1992 Kocaeli doğumlu olan Demet, üç çocuklu bir ailenin en küçük bir nevi en nazlı çocuğu. Bir ablası ve bir ağabeyi var. 8 yaşındayken annesi ve babasının boşanması sonucu İstanbul’a gelmiş, annesi ve kardeşleriyle beraber. İlk keşfedilmesi veya ilk ilgi çekmesi Bengü’nün dansçı kızlarından biri olmasıyla başlamış. Kıvrak hareketleri ve güzel vücuduyla Demet, kısa sürede ‘Efes Kızları’nın arasına girmiş.

Bu süreç zarfında dansını ve kendisini geliştiren Demet Özdemir 7 yıl önce, 2009 yılında, Mustafa Sandal’ın “Ateş Et” şarkısının klibinde dansçı olarak oynadı. Klipten sonra şöhreti artan ve ilgi çekmeye başlayan Demet, -belki bunu bir çoğunuz bilmezsiniz-, Star Tv’de sunuculuğunu Beyazıt Öztürk’ün yaptığı “Ucunda Bir Milyon Var” adlı yarışmanın dans grubuna dahil oldu. 2012 yılında Pegasus’un reklamında oynadı.

Gelelim projelerine.. İlk televizyon deneyimi Fox Tv’de yayınlanan hayranların deyimiyle “SBSV” olarak kısaltılan “Sana Bir Sır Vereceğim”dizisi oldu. Bu dizide ‘Aylin’ karakteriyle karşımıza çıkan Demet Özdemir içinde benimde bulunduğum büyük bir hayran kitlesi elde etti. Partneri Ekin Koç’la büyük bir uyum sağlayarak bize AyTil
aşkını doruklarına kadar yaşattı. Üstün güçlere sahip olan 5 çocuğun hayatını anlatan SBSV dizisinde Aylin elektrik kızdı. Gıcık olduğu, sevmediği ve en çok da Tilki’sini kıskandığı kızlara elektrik yüklüyordu :) Geriye kalan 3 çocuğa sevgisiyle ve şefkatiyle ablalık sevgisini yaşatan Aylin’in macerası çok sürmedi. Dizinin fazla fanı olmasına rağmen en büyük sorun olan ‘Reyting’ canavarına yenildi.

Herkes Demet’i ekranlarda göremeyeceği için üzülürken bir sürprizle; başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’un bulunduğu “Kurt Seyit ve Şura” da Alya karakteriyle karşımıza çıktı. Elçin Sangu, Kıvanç Tatlıtuğ, Melisa Pamuk, Farah Zeynep Abdullah gibi güçlü isimlerin bulunduğu kadroda Demet kendini daha da geliştirdi ve oyunculuğun zirvesine yaklaştı.

Hayranlarının hevesi çok sürmeden bu dizide bitti ama bu sefer daha bomba haberlerle karşımıza çıktı.Çilek Kokusu.. Yusuf Çim’le başrol oynayan Demet Özdemir, dizide karşımıza “Aslı Koçer” olarak çıktı. Gerçek hayattaki saflığı, masumiyetini ve güzelliğini direkt Aslı’ya geçiren güzel oyuncu bizi kendine bir kez daha hayran bıraktı. Aslı karakterinden sonra fanlarının ve halkın beğenisi dah açok kazanan Demet Özdemir; “StarMETRE-Fan Faktör/2. Kristal ödülü”nü aldı. Bu ödülü fanları sayesinde aldığını ifade eden Demet çok sevilmenin onu mutlu ettiğini belirtti.

Geçen günlerde instagram’da takipçi sayısı 1M olunca gerek Twitter’da gerek İnstagram da hayranları tarafından kutlandı. Ve bunun üstüne de Demet fanlarına hediye olarak bir DemYus selfie’si attı. İşte Demet Özdemir böyle.. Sempatik,tatlı,mütevazı ve bir o kadar güzel bir oyuncu.. Fanları tarafından çok sevilen Kocaeli kızı umarım tüm hayatı boyunca unutamayacacağı ve hep gurur duyacağı projelerle karşımıza çıkar. Seni şimdiden çok özledik Özdemir, bir an önce ekranlara dönmelisin..
 
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER