Her şey, karanlık ve fırtınalı bir gecede başladı...

Her şey, karanlık ve fırtınalı bir gecede başladı...
-- Dikkat spoiler içerebilir, tadın kaçmasın istiyorsan okuma--

Şimdiye kadar yayınladığı dizilerle beni hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayan Showtime’ın bu sene 12 Ekim’de başlayacak olan draması The Affair, erken düşen ilk bölümüyle bizlere sağlam materyaller sunacağının sinyallerini verdi. “Yasak ilişki mevzusundan daha farklı neler çıkarabilirler, izleyiciye daha başka neler sunabilirler ki?” diyebilirsiniz belki ama, bir saati bulan ilk bölümü izleyip de zamanın su gibi akıp geçtiğini fark ettiğinizde, eminim bu sorunuzu geri almak isteyeceksiniz.

Joshua Jackson'ı en son Fringe’de izlemiştik.

Hagai Levi ve Sarah Treem ikilisinin hayata geçirdiği, ilk sezonu 10 bölümden oluşan dizinin başrollerinde de tanıdık simalar göze çarpıyor. The Wire ve The Hour’dan tanıdığımız Dominic West, Luther hayranlarının unutamadığı Alice Morgan karakterine hayat veren Ruth Wilson, Dawson’s Creek ve Fringe’den tanıdığımız Joshua Jackson ve ER’dan tanıdığımız Maura Tierney dizi için bir araya gelen isimler.
 
Long Island, Montauk’taki küçük bir sahil kasabasında geçen ve evlilik dışı bir ilişkiyi, hem bir kadının hem de bir erkeğin perspektifinden anlatmaya odaklanan dizi, bir yandan Alison ve Noah adındaki iki insanın yaşadıklarını bize gösterirken, bir yandan da evliliğin ve ikili ilişkilerin insanlar üzerindeki duygusal ve psikolojik etkilerini de yansıtıyor. Dizinin temelinde aslında iki farklı evli çift bulunuyor. Çiftlerden ilki, Montauk’ta bir restoranda garsonluk yapan, yaşadığı büyük bir trajedinin ardından parçalanmış hayatını düzene sokmaya çalışan Alison ve ona elinden geldiğince destek olmaya çalışan Cole. Diğer çiftimiz ise New York’ta çalışan bir öğretmen ve aynı zamanda yazar olan Noah ile Helen.

Noah Solloway rolünde 2012'de The Hour'daki rolü ile Golden Globe'a aday alan Dominic West oynuyor.

Noah ve Helen, dört çocuklarıyla birlikte yaz tatillerini geçirmek için Helen’in babasının Montauk’taki evine geliyor ve Noah ile Alison, bu sayede tanışıyor. Tanışmalarından sonra da yaşanan olayları bir Noah’nın gözünden, bir Alison’ın gözünden izliyoruz. Evlilikleri zaten kötü olan Alison ve Cole’un ilişkileri, bu noktadan sonra daha da karmaşık bir hâl alacakmış gibi görünüyor.
 
İlk bölüm itibariyle, gerçekten de sağlam bir dram izleyeceğimizi kanıtlayan The Affair’de olayların farklı perspektiflerden önyargısız bir şekilde anlatılacak olması gerçekten de büyük bir artı. Bu sayede, yaşanan yasak bir ilişkide bir kadın ve bir erkeğin farklı bakış açılarını da görmüş olacağız. Böylesine sağlam bir kadro, Showtime gibi bir kanalda bir araya gelmişken, evlilik ve ilişkiler üzerine ahkam kesmelerini zevkten dört köşe olarak izleyeceğiz gibi görünüyor.
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER