Esme Madra'ya Malatya Film Festivali'nden ödül!

Esme Madra'ya Malatya Film Festivali'nden ödül!
Nefesim Kesilene Kadar’ın başrol oyuncusu Esme Madra, bu sene 6.sı düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması’nda Kristal Kayısı En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.
 
Ödülü iki isim arasında paylaştıran jüri, Nefesim Kesilene Kadar filmindeki rolü ile Esme Madra ve Çekmeceler filmindeki rolü ile Ece Dizdar’ı ödüle layık gördüler. Madra ve Dizdar ödüllerini festivalin jüri üyesi oyuncu Cansel Elçin’in elinden aldılar. Festivalde ayrıca Nefesim Kesilene Kadar da NETPAC (Asya Filmleri Teşvik Ağı) Ödülü’nün sahibi oldu. 
 
Son olarak Nefesim Kesilene Kadar’daki oyunculuğuyla, Almanya’da 15. Frankfurt Türk Filmleri Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ve Güney Kore’de düzenlenen ve Asya’nın en prestijli film festivalleri arasında yer alan 16. Jeonju Film Festivali’nde ‘Özel Mansiyon’ ödülü alan Madra, ödüllerine böylece bir yenisini daha ekledi.
 
Ödüllü Filmlerin Oyuncusu
 
Çok küçük yaşta Barış Pirhasan’ın O da Beni Seviyor filmi ile oyunculuk yapmaya başlayan Esme Madra’nın filmografisinde Seren Yüce’nin Çoğunluk ile Caner Alper ve Mehmet Binay’ın Zenne filmi gibi ödüllü projeler yer alıyor. Çoğunluk filmindeki rolüyle dikkatleri üzerine çeken oyuncu bu filmdeki rolüyle de Yeşilçam Ödülleri’nde Genç Yetenek Ödülü ve Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nde Genç Cadı Ödülü’nü kazanmıştı. Kendisini televizyonda ise son olarak Koyu Kırmızı dizisinde izlemiştik.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER