Steven Moffat, Doctor Who'nun en az 5 yıl daha devam edeceğini onayladı

Steven Moffat, Doctor Who'nun en az 5 yıl daha devam edeceğini onayladı
BBC'nin rekorlar kitabına giren uzun soluklu dizisi Doctor Who yakın zamanda bitecek gibi görünmüyor. Variety ile bir röportaj gerçekleştiren Steven Moffat, dizinin en az beş sene daha ekranlarda olacağını müjdeledi.

Son birkaç yıldır Doctor Who'nun baş yazarı, senaristi ve yapımcısı olan Steven MoffatVariety'nin diziye dair sorularını yanıtladı. Daha önce de Doctor Who'nun beş sene kadar devam edeceği haberleri çıkmıştı. Bu konu yeniden gündeme geldiğinde Moffat, "Dizi kesinlikle beş sene daha devam edecek. Kanalın faaliyet planlarını gördüğüm için bunu söyleyebiliyorum. Doctor Who'nun bir yere gittiği yok. Dizi televizyonun efsanesi ve ilerlemeye devam edecek." şeklinde konuştu.

Bunun yanı sıra daha önce açıklandığı üzere onuncu sezonda Jenna Coleman'ın yer almayacağını ancak Peter Capaldi'nin Doktor rolüyle karşımıza çıkmaya devam edeceğini de onayladı. 

Steven Moffat daha önce Doctor Who Magazine dergisinin röportajında "Doctor Who en azından 15 yılı görecek. Ancak 26'yı da görebilir!" sözlerini sarf etmişti. Bu sebeple Doctor Who için yakın gelecekte iptal kararı açıklanması beklenmiyor.

Dünya'nın dört bir yanında takipçisi bulunan Doctor Who, dokuzuncu sezonuyla cumartesi akşamları BBC'de ekrana gelmeye devam ediyor. Bu bölümlerin ülkemizde ne zaman yayımlanacağıysa henüz bilinmiyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER