Game of Thrones, Kanada'da üniversite dersi konusu oldu

Game of Thrones, Kanada'da üniversite dersi konusu oldu
HBO'da ekrana gelen Game of Thrones şüphesiz televizyonun en çok konuşulan işlerinden biri. Bu ilgi gören yapım şimdi de üniversite dersi olarak öğrencilerin karşısına çıkmaya başladı.

Game of Thrones'un eğitim bağlantılı macerası UC Berkeley'in "Film Çalışmaları" dersiyle başlamıştı. Ardından Northern Illinois Üniversitesi'nde "Kablolu Televizyon Teknolojisinin Tarihi"nde yer almıştı. Onu Virginia Üniversitesi'nin Song of Ice and Fire serisinin ilk kitabının edebi değeri üzerine konuşulan ders izlemişti. Son olarak British Columbia Üniversitesi hikayenin değerine Orta Çağ perspektifinden bakacak.

Dersin tam ismi "Bizim Modern Orta Çağımız: Buz ve Ateşin Dansı - Çağdaş Orta Çağcılık" olarak geçiyor. Bu çalışma kitapların okunmasının yanı sıra, Game of Thrones dizisinin beş sezonunun izlenmesini de kapsıyor. Profesör Robert Rouse, George R. R. Martin'in yarattığı dünyanın okuyucuların zihninde nasıl gerçek Orta Çağ'da Avrupa'nın yerini aldığını, bu dönemin modern yazarlarca güncel sorunları yansıtmak için sıkça kullanıldığını dile getiriyor.

Öğrenciler şimdilik dizinin beş sezonundan sorumlu olsa da, bu durum bahar aylarında değişebilir. Çünkü bu çok ilgi gören yapım altıncı sezonuyla Nisan 2016'da ekranlara dönecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER