Alan Cumming'den yeni dizi: Florent

Alan Cumming'den yeni dizi: Florent
The Good Wife'daki rolüyle akıllarda yer eden Alan Cumming'in Showtime için yeni bir proje geliştirdiği ortaya çıktı. Kara mizah türündeki bu dizinin adı Florent olarak açıklandı.

Cumming bu yeni yapımda aynı zamanda başrolde yer alacak. Hikayenin ana karakterine yani Florent Morellet'e hayat verecek. Senaryosunu Mad Men, Nine To Five ile tanınan Patricia Resnick'in kaleme alacağı diziyi Rosemary Rodriguez yönetecek. 

Morellet'in gerçek hayat hikayesinden esinlenen Florent'in hikayesi 80lerin ortasında geçecek. Bu tarihlerde New York'ta bir restoran açan Florent Morellet'in müşterileri geniş bir yelpazeden oluşuyordu. Bu mekan zamanlar eşcinsel hakları ve AIDS aktivistleri için merkez haline gelmişti. Üstlü restorancının kendisi de AIDS'ten müzdaripti ve bu durumu gizlemiyordu. Hatta onun T-hücresi sayısı günün spesyelleriyle birlikte yazılıyordu. 

Alan Cumming aynı zamanda CBS'de ekrana gelen The Good Wife'de yer almaya devam edecek. Başarılı oyuncu buradaki Eli Gold rolüyle bu yıl üçüncü kez Emmy Ödülü'ne aday gösterilmişti.

Florent Morellet'in de hikayeye yardımcı olmak adına dahil olduğu projenin çekimlerine ne zaman başlanacağı henüz bilinmiyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER