Kerem Bürsin'den AÇEV'e destek!

Kerem Bürsin'den AÇEV'e destek!
Mavi reklamıyla ve yakında çekimleri başlayacak BKM yapımı Günaydın Sevgilim filmiyle gündemde olan başarılı oyuncu Kerem Bürsin, AÇEV'e destek veriyor.

Kerem Bürsin, konu ile ilgili, Instagram sayfasından şunları söyledi:

"Türkiye İstatistik Kurumunun 2012 verilerine göre Türkiye’de 15 yaş üzeri 2.2 milyon kadın okuryazar değil. Okuma yazma bildiğini söyleyen ancak bir okul bitirmeyen, okuryazarlık düzeyinden emin olamadığımız 2.8 milyon kadın var. Kadınlarda 25 yaş üstü nüfus için Türkiye'de eğitim alınan ortalama yıl 7,6. Yetişkinlerin pek çoğu henüz 8 yıllık ilköğretimi bile tamamlayamamış bulunuyor. Ortalama eğitim süresi kadınlar için ise 6,7. Yani toplamda 5 milyon kadın işlevsel düzeyde okuyup yazamıyor.

Unutmayalım ki hepimiz ilk eğitimimizi, evde annelerimizden alıyoruz... Eğitim kadınlar için bir sorun olmaya devam ediyor ve kadınların eğitim hayatını daha erken terk ettiğini görüyoruz. 
Mavi'nin destekleri ile hayata geçen bu proje ile sizde AÇEV'in kadın destek ve okuryazarlık eğitimlerine katkıda bulunabilirsiniz... Haydi şimdi sıra sizde!"

"Mavi Loves Kerem Bürsin" koleksiyonunda satışa çıkan tişörtlerden birini alarak siz de bir kadının hayatını kurtarabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER