Beklenen gün geldi: Muhteşem Yüzyıl Kösem sete çıkıyor!

Beklenen gün geldi: Muhteşem Yüzyıl Kösem sete çıkıyor!
Duyulduğu ilk günden beri hakkında en çok konuşulan proje haline gelen TİMS Yapım'ın sezon dizisi "Muhteşem Yüzyıl Kösem" bu hafta sete çıkıyor.

Yönetmenliğini Zeynep Günay Tan'ın üstlendiği, masa başı çalışmalarının iki yıl; saha hazırlıklarının ve oyuncu seçiminin ise 4 aydan fazla sürdüğü dizi, Ekim başında yayına çıkmaya hazırlanıyor. Yayın günü olarak Perşembe'yi tercih ettiği konuşulan dizinin dünya lansmanı ise 5-11 Ekim'de Cannes'da düzenlenecek olan MIPCOM Fuarı'nda yapılacak. Hatırlayacağınız üzere Türkiye bu yıl dünyanın en büyük içerik fuarı olan MIPCOM'da 'Onur Ülkesi' seçilmişti.

Ekip geçtiğimiz hafta start vermiş ve birkaç plan çekmeye başlamış ancak oyunculu sahne çekimleri bu Cuma başlayacakmış. 14 Ağustos'ta Yunanistan'da başlayacak olan çekimler daha sonra İstanbul'da kurulan dev platoda devam edecekmiş. Sanat yönetmenliğini Nilüfer Çamur'un üstlendiği Muhteşem Yüzyıl Kösem, duyumlarımıza göre çekimleri süresince reel mekanlar da kullanacakmış.

Yılmaz Şahin tarafından senaryolaştırılan Muhteşem Yüzyıl Kösem'e Mete Horozoğlu, Berk Cankat, Ekin Koç'un katıldığını daha önce duyurmuştuk. Hikayede 'genç Kösem' rolünü canlandıracak oyuncu için de binlerce ( 5 bine yakın deneme çekimi yapıldığı rivayet ediliyor) oyuncuyla deneme çekimi yapılmış, izlenmiş ve nihayet genç bir oyuncuya karar verilmiş.

Şu ana kadar resmi olarak sadece Safiye Sultan rolünü canlandıracak olan Hülya Avşar'ın kadroya katılımı duyurulan dizinin kesinleşen oyuncu kadrosu yapımcı firma tarafından sır gibi saklanmaya devam ediyor. Projenin tanıtım stratejisine saygı duyduğumuz için kulağımıza gelen ve onaylanan kadroyu biz de duyurmuyoruz ancak seyirciyi dev sürprizler beklediğini de belirtmek isteriz..

Ve en önemlisi de Tv8 için 12 bölüm Maral: En Güzel Hikayem'i çekmeye giden Deniz Koloş, bu projede yuvaya dönmüş. Zeynep Günay Tan ve Deniz Koloş'a yeniden keyifli ve neşeli çekim günleri diliyoruz! Hayırla, uğurla...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER