Jon Stewart'tan Donald Trump'a ağır eleştiriler geldi

Jon Stewart'tan Donald Trump'a ağır eleştiriler geldi
2016 yılında gerçekleşecek olan Amerikan başkanlık seçimleri adaylarından biri olan Donald Trump, hem Amerika'nın hem de tüm dünyanın gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Trump, son açıklamalarıyla sivri dilli yorumlarıyla tanınan Jon Stewart'ın hedefi oldu.

Amerikalı ünlü bir işadamı, girişimci ve yazar olarak tanınan Donald Trump, gelecek yıl gerçekleşecek seçimler için aday olduğunu duyurduğundan beri yaptığı açıklamalarla dikkat çekiyor. Son olarak Amerika'da yaşayan Meksikalıları "Uyuşturucu ve suç getiriyorlar, tecavüzcüler. Aralarında iyi insanlar da vardır sanıyorum." sözleriyle suçlayan işadamı yeniden gündemde. Trump, bu sefer ordular senelerce görev yapan ve esir düşen senatör John McCain'in bir kahraman olmadığını söyledi. Elbette bu sözleri birçok kesim tarafından tepki aldı. Bunun üzerine ünlü işadamı böyle bir şey dediğini inkar etme yolunu seçti. Ancak elbette Jon Stewart'ın dilinden kurtulmayı başaramadı. The Daily Show'u bırakmasına sayılı günler kala Stewart, başkan adayını "açık açık hıyarlık yapan ilk başbakan" olmakla suçladı. Bu hafta vizyona giren yeni Marvel filmi Ant-Man'e gönderme yaparak, Trump'u Rant-Man yani boş konuşan adam olarak adlandırdı. Jon Stewart'ın Donald Trump hakkında konuştuğu videonun tamamını haberin sonunda bulabilirsiniz.

Stewart, Comedy Central'da ekrana gelen The Daily Show'a 6 Ağustos'ta veda edecek. Ondan boşalan koltuğu yeni sunucu Trevor Noah, 8 Eylül'de devralacak.

_
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER