65 milyon kullanıcıya ulaşan Netflix Çin'e açılıyor

65 milyon kullanıcıya ulaşan Netflix Çin'e açılıyor
Online seç - izle platformu olan Netflix şimdi de başarısıyla adından söz ettiriyor. Hem sevilen dizi ve filmleri yayınlayan, hem de kendisi orijinal yapımlar üreten platformun Dünya genelinde 65 milyon kullanıcıya eriştiği açıklandı.

Haziran ayının son bulmasıyla Netflix, son üç ay içinde 3.3 milyon yeni kullanıcı kazandığını duyuruldu. Böylece ünlü online seç - izle platformu geçtiğimiz yıla göre iki kat daha fazla yeni kullanıcıya ulaşmayı başarmış oldu. Yapılan açıklamalara göre, bu kullanıcılardan 900 bini Amerika'dan, geri kalanıyla Dünya genelinden kazanıldı.

Üstelik Netflix bu kullanıcı artışını yeni pazarlara açılmadan gerçekleştirdi. Platform yılın üçüncü çeyreğinde Japonya'ya, dördüncü çeyreğindeyse İtalya ve Portekiz'e açılacağını duyurdu. Bu haberlerle birlikte, Netflix'in Çin'de faaliyet gösterme planları da ortaya çıktı. Platform adına açıklama yapan David Wells, "Gelecek yıl Çin'de de hizmet vermeyi planlıyoruz." sözleriyle açıkladı.

Ünü her geçen gün artan internet platformu son dönemde  Marvel’s DaredevilSense8 ve Dragons: Race to the Edge gibi yeni yapımlarla izleyicilerin karşısına çıkmıştı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER