Game of Thrones'un 5. sezonu 20 milyon sınırını zorluyor

Game of Thrones'un 5. sezonu 20 milyon sınırını zorluyor
Beşinci sezonu son bulalı üç hafta olan Game of Thrones, gerek Jon Snow'la ilgili iddialarla, gerek de altıncı sezonda olabileceklerle adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Ancak bu seferki haber bir teori ya da tahmin değil. Yapılan açıklamalara göre dizinin beşinci sezonu bölüm başına 20 milyona yakın izleyici topladı.

Game of Thrones'un bir önceki sezonu, bölüm başına ortalama 19.1 milyon izleyiciye ulaşmayı başarmıştı. Görünen o ki, dizi çıtasını her geçen sezon yükseltmeye devam ediyor. Yapılan son haberlere göre Game of Thrones'un son sezonu 19.8 milyon izleyiciye ulaşmayı başardı. Ancak kanalın reytingleri, bölümlerin kaydedip sonra izlenme oranları (DVR) ve seç - izle (on demand) platformları verileri ele alındığında bu rakamın 20 milyonu geçeceği tahmin ediliyor.

Öte yandan HBO'nun diğer yapımlarının izlenme oranları da belli oldu. Silicon Valley haftalık 6 milyon, Last Week Tonight With John Oliver 4.6 milyon, Veep ise 4.1 milyon izleyiciye ulaşıyor. Kanalın yaz aylarında ekrana gelen dizisi True Detective de ikinci sezonu 11.8 milyon izleyici ile açtı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER