Gerçek Boyutlu Bir T.rex Otopsi’si 14-19 Haziran’da Nat Geo’da!

Gerçek Boyutlu Bir T.rex Otopsi’si 14-19 Haziran’da Nat Geo’da!

Dinozorların yakın plandan incelendiği ve onların dünyasına dair daha fazla bilgi edinmeyi sağlayan Dinozorlar Haftası, dört farklı belgeselile Haziran’da meraklılarıyla buluşuyor. Program, 14 Haziran’da yayınlanacak T.rex Otopsisi ile başlıyor. Tyrannosaurus Rex’in  ilk gerçek boyutlu ve anatomik olarak birebir maketinin otopsisi ile T.rex’lerin, son yemeğinden nasıl çiftleştiğine, iç organlarının ağırlığından gözünün iç yapısına kadar tüm ayrıntılar, T.rex Otopsisi’nde izleyicilerle paylaşılıyor.

Yepyeni tekniklerle, uzman paleontolojistler, veteriner cerrahlar ve anatomistlerle, gerçeğe uygun olarak üretilmiş 12 metrelik T.rex maketi, iç organlarına kadar tamamen gerçeğe bağlı kalınarak, bilimsel incelemeler için üretiliyor. Star Wars ve James Bond gibi filmler için de gerçekçi maketler hazırlamış, uzman animatronik ve maket yapımcısı Crawley Creatures tarafından yapılan T.rex maketiyle, geçmiş aydınlanıyor.

14 Haziran Pazar günü yayınlanan T.rex Otopsisi ardından, 15 Haziran Pazartesi günü T.rex: Hayatta Kalma Uzmanı, 16 Haziran Salı günü Dinozorlar Savaşı, 17 Haziran Çarşamba günü T.rex’ten de Büyük, 18 Haziran Perşembe günü ise En Büyük Canavarlar ile Dinozorlar Haftası Pazar’dan Perşembe’ye 21:00’da National Geographic Channel’da.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER