Hunter Schafer, Prime Video'nun Blade Runner 2099 dizisinin kadrosunda

Hunter Schafer, Prime Video'nun Blade Runner 2099 dizisinin kadrosunda
Dimitrios Kambouris/Getty Images/GQ
Blade Runner evreninin dizisi Blade Runner 2099'dan kadro haberleri gelmeye devam ediyor. Oscar ödüllü oyuncu Michelle Yeoh'un ardından dizinin kadrosuna Hunter Schafer da dahil oldu.

Dizinin konusuyla ilgili ayrıntılar halen gizli tutuluyor, ancak çıkan bazı haberlere göre Yeoh hayatının sonuna yaklaşmış bir replikant olan Olwen adlı bir karakteri canlandıracak. Schafer'ın karakteri ise bilinmiyor.

2021'de duyurulan dizi projesi Eylül 2022'de Amazon Prime'dan resmi dizi onayını almıştı. 2023’teki senarist ve oyuncu grevleri nedeniyle yaklaşık bir yıllık gecikmeyle başlayan prodüksiyon, Belfast'tan Prag'a taşındı. Silka Luisa (Shining Girls, Halo), mini dizinin yürütücü yapımcılığının üstlenirken Ridley Scott yönetici yapımcıların arasında yer alıyor. Jonathan van Tulleken (Shōgun), ilk iki bölümü yönetecek ve yönetici yapımcılık yapacak. 

1982 yılında vizyona giren ilk Blade Runner filmini Ridley Scott’ın yönetti ve Harrison Ford’un başrolünde olduğu film sinemanın önemli bilim kurgu yapımlarından birisi olarak kabul ediliyor.

Film 2019 yılında, distopik bir gelecekteki Los Angeles’ta geçiyor. Tyrell şirketi 21. yy başlarında Robot Evrimi olarak bilinen Nexus aşamasına geçerek Replicant olarak bilinen insan kopyası robotlar üretmeye başladı. Replikanlar, dünya dışı gezegenlerdeki riskli araştırmalarda ve oralarda sömürge kurmak üzere köle olarak kullanıyorlardı. Bir Nexus 6 savaş timinin çıkardığı kanlı isyandan sonra robotlar dünyada kanun dışında ilan edildi. Blade Runner Units adlı özel bir polis ekibi, kanun dışı kopyaları bulup öldürmek üzere görevlendirildiler. Üstelik bu yaptıklarına infaz değil emekliye ayırma deniyordu.

Blade Runner'a 2017'de devam filmi Blade Runner 2049 katıldı. Harrison Ford'un yine rol aldığı filmde kendisine Ryan Gosling de eşlik etti.

Emmy ödüllü Euphoria dizisiyle tanınan Hunter Schafer, kısa süre önce Lionsgate'in Açlık Oyunları filmi The Ballad of Songbirds and Snakes'te Coriolanus Snow'un (Tom Blyth) kuzeni ve sırdaşı Tigris Snow rolüyle izleyici karşısına çıktı.

Son olarak Anne Hathway ve Michaela Coel'le birlikte rol aldığı A24 yapımı Mother Mary'nin prodüksiyonunu tamamladı. Ayrıca Yorgos Lanthimos'un Kinds of Kindness filminde Emma Stone ve Jesse Plemons ile birlikte kamera karşısına geçti. Sırada Neon'un 2 Ağustos 2024'te gösterime girecek korku gerilim filmi Cuckoo var.

Euphoria'nın 3. sezon çalışmaları ise şu sıralar senaryo aşamasında devam ediyor. Çekimlerin yıl bitmeden başlaması, sezonun 2025'te ekranda olması hedefleniyor. Prodüksiyon gecikmesi nedeniyle HBO, Mart ayında oyuncu kadrosunun başka oyunculuk işleri almasına da izin verdi. Hatta Eric Dane, yine Prime Video'da yayınlanacak "Countdown" dizisinin kadrosuna katıldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER