TRT, Kurban Bayramı'na özel içerikler yayınlayacak!

TRT, Kurban Bayramı'na özel içerikler yayınlayacak!
TRT ekran ve radyoları, Kurban Bayramı’nda yine dopdolu olacak. TRT, televizyon ve radyo kanallarındaki özel yayınlarıyla izleyici ve dinleyiciyi bayram coşkusuna ortak edecek.
 
TRT, Kurban Bayramı için hazırladığı özel yayınları televizyon ve radyo kanallarında izleyici ve dinleyiciyle buluşturacak.
 
“Bayram Namazı” yayını TRT 1’de
Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii’nden canlı yayınlanacak olan “Bayram Namazı” programı 16 Haziran Pazar günü saat 05.30’da ortak yayınla TRT 1 ve TRT Türk’te ekranlara gelecek.
 
TRT 1’in sevilen programı “Alişan ile Hayata Gülümse”, bayramın ilk günü 16 Haziran Pazar günü saat 09.30’da, diğer günlerde ise 10.30’da Bayram Özel bölümleri ile izleyicilerle buluşacak.
 
TRT 1’in gönüllere taht kuran dizilerinden Gönül Dağı da, izleyicilere bayram coşkusu yaşatacak. 16 Haziran’da 13.00’te ekrana gelecek “Gönül Dağı Kurban” ve 18 Haziran’da 15.00’te ekrana gelecek “Gönül Dağı Kurban 2” filmleri, izleyenleri nostaljik bir yolculuğa çıkartacak.
 
TRT 2’de “Hac ve Kurban ibadetleri” işlenecek
17 Haziran Pazartesi günü saat 12.30’da TRT 2’de yayınlanacak “Geleceğin Kalp Atışları” programında, Ayla Ağabegüm, konuğu Doç. Dr. Gülgün Uyar ile Hac ibadetinin milletimize özgü incelikleri, tarihçesi ve günümüze etkilerini konuşacaklar. 18 Haziran Salı günü 19.00’da ekranlara gelecek “Tarih Söyleşileri” programında ise Dr. Coşkun Yılmaz ve Prof. Dr. Mehmet İpşirli, konukları Prof. Dr. Mustafa S. Küçükaşcı ile Kurban ve Hac ibadetlerinin tarihini ele alacaklar.
 
“Şehirden Uzakta”, TRT Belgesel ekranlarında
TRT’nin sevilen programı “Şehirden Uzakta”, Kurban Bayramı’nda yeni bölümüyle TRT Belgesel ekranlarında olacak. Şehirden uzakta yaşama hayalinin peşinde köy hayatını deneyimleyen Kıvanç Kasabalı, “Şehirden Uzakta” programının 16 Haziran Pazar günü 20.00’de ekranlara gelecek bölümünde, Bolu’nun Fırınlık köyünde hayvancılığı öğrenecek.
 
TRT Haber’den “Bayram Dediğin” programı
TRT Haber, sevilen konukları ile “Bayram Dediğin” programında bayram coşkusunu yaşatacak. Bu sene huzurevi, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri sakinlerinin konuk olduğu program, Zeliha İlhan Doymuş’un sunumu ile bayramın birinci gününden itibaren her gün saat 16.30’da TRT Haber ekranlarında olacak.
 
TRT Çocuk’tan, çocuklara bayram hediyesi
TRT Çocuk, beyaz perdeye damga vuran TRT ortak yapımı animasyon filmlerini Kurban Bayramı’nda ekrana getirecek. En sevilen çizgi filmler “İbi: Doğu Ekspresi’nin Gizemi”, “Elif ve Arkadaşları: Kapadokya”, “Doru Macera Adası” ve “Bulmaca Kulesi 2: Eve Dönüş”, bayramın birinci gününden itibaren saat 20.05’te çocuklar ve animasyon meraklıları için TRT Çocuk ekranlarında olacak.
 
TRT Diyanet Çocuk’ta “Gugular”, “Benim Adım Mucize” ve “Düş Fırçası” programlarında bayram boyunca Kurban Bayramı tebrik videoları yer alacak.
 
TRT Müzik ekranları bayramda da dopdolu
TRT Müzik’in bayram özel programları, bayram boyunca TRT Müzik ekranlarında müzikseverlerle buluşacak. 16 Haziran’da saat 12.15’te “Assolist” ve 20.00’de “Zamane”, 17 Haziran’da saat 20.30’da “Senin Şarkın” ve 22.30’da “Züleyha ile Sınırsız Ezgiler”, 18 Haziran’da 20.00’de “Doğudan Sesler” ve 21.30’da “Nazende”, 19 Haziran’da ise 20.00’de “Vuslat” ve 21.30’da “Ekin Zamanı” programları müzik dolu anlar yaşatacak.
 
TRT Avaz’dan Kurban Bayramı’na özel yayınlar
TRT Avaz’da 16 Haziran’da saat 09.00 ve 13.30’da Trabzon’un Of ilçesinde 4 nesildir küçükbaş hayvancılıkla uğraşan Hacıahmetoğlu Ailesi’nin anlatıldığı “Sürünün Zor Yolculuğu” isimli belgesel, izleyicilerle buluşacak.
 
16 Haziran’da saat 21.30’da yayınlanacak “Bizim Seslerle Bayram Özel” programında ise, Türk dünyasının geleneksel ezgileri ve Anadolu’nun özel nağmeleri ekranlara gelecek.
 
Birbirinden özel bayram içerikleri TRT Türk’te
TRT Türk, Kurban Bayramı boyunca saat 18.15’te “Kurban” dizisini ekrana getirecek. Dizi, Kurban Bayramı’nda, Ahmet Bey'in iki oğlu, gelinleri ve torununun yaşadığı evdeki olayları konu alıyor.
 
TRT 1’in sevilen dizisi Gönül Dağı’nın kahramanları “Gönül Dağı Kurban” filmi ile 16 Haziran Pazar günü saat 20.00’de, “Gönül Dağı Kurban 2” filmi ise 17 Haziran Pazartesi günü saat 20.00’de TRT Türk ekranlarında izleyici ile buluşacak. 18 Haziran Salı günü saat 20.00’de ise “Hanımağanın Gelinleri” filmi ekranlarda olacak.
 
TRT Türk’ün sevilen programları “Kültür Pusulası” ve “İstanbul Saati”, 16 Haziran’da saat 12.00 ve 13.00’te,  Kurban Bayramı özel bölümleri ile TRT Türk ekranlarında olacak.
 
Bayramın birinci günü saat 22.20’de ekranlarda olacak Ceza – Müslüm Gürses konseri ise izleyenlere müzik dolu anlar yaşatacak.
 
TRT Kurdi’de bayram coşkusu yaşanacak
TRT Kurdi, bayramda özel programlarını izleyici ile buluşturacak. 16 Haziran’da saat 10.00’da Ayşegül Aydemir'in sunumuyla “Hafta Sonu”, 20.00’de ise yöresel halk oyunları, şarkılar ve türkülerle bayram neşesinin yaşanacağı “Doğunun Türküleri” programları, bayram özel bölümleri ile ekranlarda olacak.
 
Bayramın ikinci gününden itibaren, bayram boyunca saat 09.30’da yayınlanacak “Bayram Özel” programında, şarkılar ve konuklarla bir bayram eğlencesi ekranlara gelecek.
18 Haziran’da saat 20.45’te yayınlanacak “Alkış” programı ise Aydın Aydın'ın neşeli sunumuyla TRT Kurdi ekranlarında olacak.  
 
TRT Radyoları’ndan birbirinden özel programlar
TRT Radyoları bu bayramda da, günün anlam ve önemine dönük özel yayınlar gerçekleştirecek. Kurban Bayramı konulu sohbetlerin gerçekleşeceği ve bayram temalı müziklerin çalınacağı TRT Radyolarında, bayram mesajları da dinleyicilerle paylaşılacak.
 
tabii'de bayram özel kategorisi
TRT’nin dijital platformu tabii’de, Kurban Bayramı’na özel hazırlanan kategoride,  büyük İslam âlimi Abdülkadir Geylânî’nin hayatını anlatan “Hay Sultan” ve kahkahanın hiç eksilmediği “Organizasyon Bizim İşimiz” gibi tabii orijinal dizilerinin yanı sıra, çok sevilen TRT yapımı “Yeşil Deniz”, keyifle izlenen filmler “Yol Arkadaşım”, “Neşeli Günler” ve çok daha fazlası izleyicilerle buluşacak. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER