Bozkır dizisinin 3. sezonu 2025'e ertelendi

Bozkır dizisinin 3. sezonu 2025'e ertelendi
Bozkır dizisinin sevenleri yeni sezonu biraz daha beklemek zorunda kalacak.

Dizinin senaryosunu kaleme alan Levent Cantek, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında yaptığı açıklamayla 3. sezonun olacağını duyurmuştu. Ancak Cantek, bugün yaptığı duyuruyla sezonun 2025'e kaldığını belirtti. Ayrıca BluTV'nin satın alma sonrası yerli dizi projelerini gelecek yıla ertelediğinden ve sıradaki projesi için büyük firmalarla görüşmeye başladığından da bahsetti.

Cantek, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

"Duyurmuş olayım, senaryolar yazdığım-birlikte çalıştığım dijital platform BluTV bir süre önce Warner Bros. Discovery tarafından satın alındı. Ve şirketin yeni yönetimi geçen ay bir karar vererek, bu yıl içerisinde yayımlanacak yerli üretimleri 2025'e, gelecek seneye ertelediler. Böyle olunca, ağustos-eylül aylarında çekimleri olacak biri Bozkır üçüncü sezon olmak üzere iki ayrı işimiz  ertelenmiş oldu. 

Planlı yaşamaya çalışırım, şu ay çekim, şu ay kurgu, sonra yeni senaryo şu bu derken... hepsi bir anda değişiverdi. Hayat bu... 

Genel olarak televizyondan uzak durmaya çalışıyor, bana daha uygun hikaye tercihleri olan dijital platformlarda kalmak istiyorum. O sebeple bu erteleme beni önce bir boşluğa düşürdü, sonra yeni bir arayışa yönlendirdi. Hayatımda ilk kez televizyon için büyük firmalarla görüşmeye başladım. Sonu nereye varacak, içime sinecek bir iş çıkaracak mıyım sahiden bilmiyorum. Halen konuşuyorum. 

Televizyona iş yapmak, ömürden götüren uzunlukta, kalabalık ve stres dolu aylar yaşayarak çalışmak demek... Özgün ve seveceğin bir hikayen bile olsa bölümler ilerledikçe acı çekmeye başlıyorsun... İyi tasarlamak, ruhen iyi hazırlanmak, iyi ekip arkadaşları seçmek gerekiyor...  Gerçi ilk günlerdeki kadar telaşlı değilim, giderek sakinleştim, gerekirse bir ara verip, hayal ettiğim kitap işlerine yönelip, gelecek yılı (başka türlü işler yaparak, başka şeyler çalışarak) bekleyeceğim."BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER