Tom Felton, Gandhi dizisinin kadrosuna katıldı!

Tom Felton, Gandhi dizisinin kadrosuna katıldı!
Joseph Sinclair
Harry Potter filmlerinin yıldızlarından Tom Felton'ın yeni dizi projesi belli oldu. Felton, Deadline'ın haberine göre Mahatma Gandhi'yi konu alan yeni "Gandhi" dizisinin kadrosuna katıldı.

Tom Felton, Hansal Mehta'nın yönettiği, Applause Entertainment'ın yapımını üstlendiği dizide Felton, Gandhi'nin Londra'da hukuk eğitimi aldığı dönemde ilk ve en iyi arkadaşı olan Josiah Oldfield'i canlandıracak. Pratik Gandhi (akrabalık bağı yok) hazırlıkları uzun süredir devam eden dizi projesinde Gandhi'yi canlandırıyor ve gerçek hayattaki partneri Bhamini Oza, Mahatma'nın eşi Kasturba Gandhi'yi oynuyor.

Hindistan'ın The Crown'a cevabı olarak lanse edilen dönem draması dizinin bazı sahneleri bu ay Londra'da çekiliyor. Felton'a İngiliz oyuncular James Murray (Masters of the Air, The Crown), Jonno Davies (Better Man, Hunters), Molly Wright (Apostasy), Simon Lennon (Bridgerton, Our Girl), Ralph Adeniyi (The Tunnel, Queenie), Libby Mai (The Chelsea Detective, We are Lady Parts) ve Lindon Alexander (Undercover, The Gold) eşlik ediyor.

Londra Vejetaryen Derneği'nin kurucularından biri ve Hint kültürünün hayranı olan Josiah Oldfield, tesadüfen tanışmalarının ardından Gandhi'nin hayatında etkili oldu. Oldfield, Gandhi'yi Vegetarian Magazine için yazmaya teşvik etti ve daha sonra Gandhi ailesinin parasını Londra yaşamının ziynetleri için çarçur ettiğini fark ettiğinde kendisiyle yaşamasına izin verdi.

Felton, "Gandhi'nin Londra'daki ilk yıllarının hikayesini anlatma yolculuğunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum. Bu, tarihin daha önce beyazperdede anlatılmamış önemli bir yönü ve Hansal ve Pratik'le birlikte çalışmak benim için bir onur ve zevk," dedi.

Felton, Harry Potter filmlerindeki Draco Malfoy rolünün yanı sıra Rise of the Planet of the Apes, Feed ve Netflix filmi The Forgotten Battle'daki rolleriyle de tanınıyor. Televizyonda ise The Flash'ın 3. sezonunda düzenli olarak yer aldı, YouTube bilimkurgu draması Origins'te rol aldı ve yakın zamanda Sky telefilmi Save the Cinema'da da yer aldı.

West End sahnesine ilk kez 2022'de 2:22 A Ghost Story ile çıktı ve Bristol Old Vic Tiyatrosu'nda A Child of Science'ta da yer alacak. Son anı kitabı Beyond the Wand, New York ve Sunday Times'ın en çok satanlar listesinde yer aldı.


Jonno Davies, Ralph Adeniyi, Molly Wright, Simon Lennon, James Murray, Libby Mai, Lindon Alexander

Gandhi'nin çekimleri bu ay Londra'ya taşınmadan önce Hindistan'da gerçekleştiriliyordu.

Applause'un tamamlandığında Hint yayıncılara sunacağı dizi, ünlü tarihçi Ramachandra Guha'nın Hintli siyasi ikon hakkında en yetkin iki metin olarak kabul edilen 'Gandhi Before India' ve 'Gandhi - The Years that Changed the World' kitaplarına dayanıyor.

Mehta'nın yönetmen ve showrunner olduğu dizinin yazarları Vaibhav Vishal, Karan Vyas, Felix Von Stumm, Hema Gopinath, Sehaj Maini ve Yashna Malhotra. Senaryo danışmanları ise Guha, Siddhartha Bay ve Londra merkezli bir senaryo danışmanlığı şirketi olan ScriptUp Studio. Hindistan'da Mukesh Chhabra, uluslararası alanda ise Shakyra Dowling oyuncu yönetimini üstleniyor. Yapım tasarımını Shashank Tere, kostümleri Pia Benegal ve sinematografiyi Pratham Mehta üstleniyor.

Çok sezonlu bir drama olarak geliştirilen Gandhi'nin ilk bölümleri, Gandhi'nin hayatının daha az bilinen kısımlarına ışık tutacak ve Hindistan'ın 1947'de Britanya İmparatorluğu'ndan bağımsızlığını kazanmasında hayati önem taşıyan, kırılmaz iradesinin ve siyasi görüşlerinin gelişmesine yol açan önemli anları ve biçimlendirici deneyimleri sergileyecek. Gandhi Ocak 1948'de bir Hindu milliyetçisi tarafından öldürüldü.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER