23 Nisan coşkusu TRT’nin özel içerikleriyle kutlanacak!

23 Nisan coşkusu TRT’nin özel içerikleriyle kutlanacak!
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, TRT’nin özel içerikleriyle kutlanacak. Bayrama özel hazırlanan yayınlarla, TRT’nin televizyon ve radyo kanallarında 23 Nisan coşkusu yaşanacak.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ekranlarında bir şölene çevirmeyi hedefleyen TRT, televizyon ve radyo kanallarında çocuklar için özel içerikler hazırladı. Çocukları birbirinden renkli etkinliklerin beklediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da TRT televizyon ve radyolarında coşkuyla kutlanacak.
 
Bayram coşkusu “TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği”nde yaşanacak
TRT tarafından ilki 1979 yılında düzenlenen “Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği” Ankara’dan tüm dünyaya barış mesajı verecek. Bu yılki ana teması “Dünya Çocukları Barış İçin El Ele” olan TRT 46. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği gala programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılım ve himayesiyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı yayınla yarın saat 15.30’da TRT 1, TRT Çocuk, TRT Avaz, TRT Türk ve TRT EBA kanallarında ekranlara taşınacak.
 
TRT 1 ve TRT Avaz ekranlarında yarın saat 08.15 ve 09.15’te Anıtkabir’den canlı bağlantılar yapılacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel olarak yayınlanacak “Lingo Türkiye” bilgi yarışmasının bu bölümü, Kemal Uçar ve TRT’nin sevilen dizisi Gönül Dağı’nın çocuk oyuncusu Bade Arazlı’nın sunumuyla ekrana gelecek. Çocukların yarışmacı olarak katılacağı programda kazanılan ödüller deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi çocukların eğitimi için bağışlanacak. “Lingo Türkiye 23 Nisan Özel”, yarın saat 14.15’te TRT 1’de ekranlara gelecek.
 
23 Nisan’a özel içerikler TRT 2’de ekranlara gelecek
TRT 2, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özenle hazırladığı içeriklerini çocuklarla buluşturacak. Yarın saat 09.00 ve 19.00 saatlerinde TRT 2’de yayınlanacak “Tarihin Ruhu” programının bu bölümünde 1945-1950 arasında çekilmiş “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” görüntüleri incelenecek. Aynı program saat 22.00’de ise TRT EBA’da yayınlanacak. Şef Howard Griffiths yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın sinema ve dublaj sanatçısı Tilbe Saran'a eşlik ettiği, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası  ‘’Uçan Orkestra’’ konseri yarın saat 10.45’te TRT 2 ekranlarında. Jose Mauro de Vasconcelos'un Şeker Portakalı romanının uyarlaması Meu Pè De Laranja Lima ‘’Şeker Portakalı’’ filmi yarın saat 21.30’da TRT 2’de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Prof. Dr. Mehmet İpşirli ve Dr. Coşkun Yılmaz’ın çocuğun ve çocukluğun tarihini konuştukları Tarih Söyleşileri ‘’Tarihte Çocuk’’ programı ise saat 23.15’te TRT 2’de.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER