Can Yaman'lı Sandokan dizisinin kadrosu açıklandı

Can Yaman'lı Sandokan dizisinin kadrosu açıklandı
Lux Vide/Getty Images
Ed Westwick ve Can Yaman aynı dizide buluşuyor.

Variety'nin haberine göre Can Yaman'ın başrolünde yer aldığı Sandokan dizisinin kadrosuna Ed Westwick (Gossip Girl), John Hannah (Spartacus: Blood and SandThe Mummy), İngiliz yeni oyuncu Alanah Bloor, Madeleine Price (Geek Girl), Gilberto Gliozzi (I delitti del Barlume), Mark Grosy (Zero Zero Zero) ve Samuele Segreto (Stranizza d'amuri) da katıldı.

Güneydoğu Asya'da sömürgeci güçlere karşı savaşan bir korsanın maceralarını anlatan, 1976 yapımı kült İtalyan dizinin yeniden çevrimi de olan diziden ilk haber 2020'de gelmişti. Sandokan, İtalyan devlet kanalı RAI'nin amiral gemisi RAI1 kanalında yayınlanacak ve dünya genelinde İspanya haricinde Fremantle tarafından dağıtılacak. İspanya'da ise dizinin dağıtımcısı Berlusconi kontrolündeki Mediterráneo Mediaset España Group oldu.

Sandokan, 19. yüzyılın ortalarında Borneo adasında, yerli Dayak kabilelerinin acımasız İngilizlerin egemenliği altında olduğu bir yerde geçiyor.

Sandokan (Yaman), İtalyan yıldız Alessandro Preziosi'nin (The Lying Life of Adults) canlandırdığı güvenilir yardımcısı Yanez de Gomera'nın da dahil olduğu mürettebatına liderlik ederek taraf tutmadan korsanlık işine devam etmektedir. Ancak bir baskın sırasında İngiliz konsolosunun kızı Marianne (Bloor) ile yolunun kesişmesi ve kaçmasıyla her şey değişir. 

Ed Westwick, Sandokan'ı yakalamak ve Marianne'in kalbini kazanmak için her şeyi göze alan düşmanı, korsan avcısı Lord James Brooke'u canlandıracak.

Emilio Salgari'nin kaleme aldığı romanlardan esinlenilerek hazırlanan Sandokan'ın yapımını Fremantle'a bağlı Lux Vide üstleniyor. Habere göre bu yeniden yorum, Lux Vide CEO'su Luca Bernabei'nin bir fikrine dayanıyor, senaryosunu ise Alessandro Sermoneta (Devils), Scott Rosenbaum (The Shield) ve Davide Lantieri (Monterossi) kaleme aldı.

Bölümlerin yönetmenliğini Jan Maria Michelini (Devils) ve Nicola Abbatangelo (Doc) üstlendi. Dizinin çekimleri, Roma'nın dışındaki Formello'da, Lux Vide'ın yeni prodüksiyon merkezi Theater 7'da gerçekleştirilecek. Çekimler ayrıca Lazio bölgesinde, Toskana'da, Hint Okyanusu'ndaki Réunion Adası'nda ve Güney Calabria bölgesinde de yapılacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER