Disney+ ve Hulu, ABD'de ortak bir uygulamayla bir araya geliyor!

Disney+ ve Hulu, ABD'de ortak bir uygulamayla bir araya geliyor!
Hulu/Disney+
Disney, bünyesindeki iki dijital yayın platformunu ortak bir uygulama eşliğinde bir araya getiriyor.

"Hulu on Disney+" olarak da bahsedilen yeni uygulama ABD'de kullanıma sunuluyor. Böylece Hulu içerikleri Disney+'taki kişiselleştirilmiş içerik önerilerine ve koleksiyonlara entegre edilecek. Geçtiğimiz Aralık ayında başlatılan "beta" entegrasyonunda Hulu içerikleri Disney+'ta ayrı bir merkezde sunuluyordu.

"Disney+ ve Hulu birlikte daha iyi! Üstelik tek bir inanılmaz fiyatla."  mesajıyla yola çıkan şirket, beta versiyonun performansından ve gördüğü ilgiden memnun olduğunu belirtti. 

Resmi lansmanı da düzenleyen Disney, yeni uygulamasıyla halihazırda her iki yayıncıya da sahip olan ancak izleyebilecekleri içeriğin genişliğinden haberdar olmayan abonelerin toplam izleme saatlerini artırmayı amaçlıyor. Daha yüksek etkileşimin daha düşük iptal oranları getireceği de ön görülüyor.

Disney+ kullanıcıları yeni uygulama sayesinde Disney+'ın birçok yerinde ve ek cihazlarda Hulu almalarını isteyen yeni yükseltme seçenekleriyle birlikte Hulu'nun içeriklerinin tanıtıldıklarını da görecekler.

ABD'de Disney+'ın reklamlı paketine 7.99 $'a, reklamsız Premium paketine ise 13.99 $'a abone olunabiliyor. Aynı şekilde Hulu'nun reklamlı paketi de 7.99 $ değerinde. Disney+ ve Hulu'nun birlikte olduğu hizmetin paketi ise reklamlı olan 9.99 $, reklamsız olan ayda 19.99 $ şeklinde belirlendi. Disney+ ve Hulu'nun her biri bağımsız olarak hizmet vermeye devam edecekler.

Hulu'nun 70.000'den fazla TV bölümü ve filmi arasında "Grey's Anatomy" gibi lisanslı içeriklerin yanı sıra "Shōgun", "Only Murders in the Building", "Poor Things" ve "The Bear" gibi orijinal ve özel programlar da yer alıyor. Bu yapımlar Marvel, Star Wars, Walt Disney Studios, Pixar ve daha fazlasının dizi ve filmleriyle birlikte doğrudan Disney+ uygulamasında yer alacak.

Ancak beta test döneminde olduğu gibi, lisanslama kısıtlamaları nedeniyle bazı Hulu içerikleri Disney+'ta yer almıyor. Bunlar arasında ABC'nin popüler durum komedisi "Modern Family" ve ITV'nin reality flört programı "Love Island" da bulunuyor. Ayrıca yakın bir gelecekte, Hulu + Live TV paketindeki canlı kanal yayınları Disney+'ta mevcut olmayacak. Öte yandan Disney+, bünyesindeki ESPN kanallarının bu yaz Latin Amerika'da Disney+'a ekleneceğini belirtti.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER