MIPTV'nin Londra'ya taşındığı resmen doğrulandı

MIPTV'nin Londra'ya taşındığı resmen doğrulandı
Getty Images
Ve resmileşti: MIPTV, Londra'ya taşınıyor.

Eğlence sektörünün önemli içerik fuarlarından MIPTV'nin yer değiştireceği ve bundan böyle Londra'da yapılacağını geçtiğimiz ay Deadline haberiyle öğrenmiştik. Fuarı düzenleyen RX France, yaptığı açıklamayla kararı resmen duyurdu.

Bu yıl 8-10 Nisan tarihleri arasında son kez Cannes'da yapılacak olan fuar, 2025'le birlikte Londra'ya geçecek. MIP Londra, The Savoy oteli ve bitişiğindeki 1.300 kapasiteli IET London'da yapılacak. Böylece önümüzdeki sene 24-27 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek London Screenings'le partner olması da planlanıyor.

RX France Eğlence Bölümü Direktörü Lucy Smith, yaptığı açıklamada "MIP Londra'nın oluşturulması, açık ve kanıtlanmış pazar faktörlerinin doğrudan bir sonucudur. Yılın ilk yarısında küresel bir içerik pazarı için devam eden bir iştah var. MIP Londra sadece yoğun etkinlik takvimini hafifletmekle kalmayacak, aynı zamanda uluslararası şirketlerin Londra'da bir araya gelmesi için ek bir giriş noktası sağlayacak," dedi.
 
Öte yandan katılımcıların ve stantların yer aldığı klasik MIPTV kurulumunun aksine uluslararası dağıtımcıların alıcılarla toplantılar yapması, bağ kurması ve tanıtım yapması için daha butik bir kurulum olacağı mesajı da verildi. 
  

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER