MIPTV'nin Cannes'dan Londra'ya taşınması için hazırlıklara başlandı

MIPTV'nin Cannes'dan Londra'ya taşınması için hazırlıklara başlandı
Getty Images
Eğlence sektörünün önemli içerik fuarlarından MIPTV yer değiştiriyor. Uzun yıllardır Cannes'da düzenlenen fuarın Londra'ya taşınacağı öğrenildi.

Deadline'ın haberine göre MIPTV'nin organizatörleri 2025 yılında "MIP London" adında yeni bir etkinlik düzenlemek için görüşmelerini sürdürüyor. Dolayısıyla 2024 edisyonunun Cannes'daki son MIPTV etkinliği olması planlanıyor. Şubat ayındaki London TV Screenings ile uyumlu yeni bir pazar oluşturmayı hedefleyen RX France, henüz kararı resmi olarak almasa da habere göre görüşmeler oldukça ilerlemiş durumda.

1965'ten beri Cannes'da düzenlenen MIPTV, uzun zamandır uluslararası televizyoncuların ajandalarında bir demirbaş olarak yer alıyor. Ancak özellikle COVID sonrası sektörün kemer sıkma politikalarını artırması ve başarılı yeni etkinliklerin de ortaya çıkması organizatörleri durum değerlendirmesi yapmaya zorladı. Geçen yıl 80 ülkeden 5,000'den fazla katılımcının yer aldığı ve 2024'ün de benzer seviyelerde seyredeceği öngörülüyor. Ancak bu katılım düzeyi, yine de etkinliğin en parlak döneminin yarısından bile daha az. 

Birden fazla kaynak Deadline'a Londra'ya taşınma görüşmelerini doğrulamış durumda. MIPTV'yi ve MIPCOM'u düzenleyen RX France konuyla ilgili açıklama yapmasa da Deadline'a verdiği demeçte "Küresel endüstrinin ihtiyaçlarını karşılamak için her zaman pazarlarımızı geliştirmeye çalışıyoruz. Şu anda RX France'ın yeni ya da mevcut pazarlarla ilgili herhangi bir duyurusu bulunmamaktadır. Bu Nisan ayında MIPTV'nin ve Ekim ayında MIPCOM'un 2024'te Fransa'nın Cannes kentinde gerçekleştirilecek mükemmel edisyonlarını sunmaya kararlıyız ve MIPCANCUN bu yıl Kasım ayında 11. edisyonu için geri dönecek," dedi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER