MUBI, film dağıtım şirketi Cinéart'ın çoğunluk hissesini satın aldı!

MUBI, film dağıtım şirketi Cinéart'ın çoğunluk hissesini satın aldı!
Priscilla / Everett Collection
MUBI'den yeni bir satın alma haberi geldi.

2022'de ünlü dağıtım şirketi The Match Factory’yi ve yapım ayağı Match Factory Productions'ı satın alan MUBI, Variety'nin haberine göre film dağıtım şirketi Cinéart'ın çoğunluk hissesini de aldı. 

MUBI ve Cinéart bir süre önce Sofia Coppola'nın yeni filmi Priscilla'nın Benelüks bölgesinde gösterime girmesi için ortaklık kurmuştu ve film, bugüne kadar 1 milyon doların üzerinde gişe hasılatı elde etti.

1975 yılında Eliane Dubois tarafından kurulan, Amsterdam ve Brüksel'de ofisleri de bulunan Cinéart, Slumdog Millionaire, The Artist, Amour, I Daniel Blake, The Worst Person in the World, The Whale, The Zone of Interest dahil birçok bağımsız filmin gösterimini üstlendi. Satın alma sonrası Cinéart'ın yönetim ekibinde değişiklik olmayacağı ve mevcut operasyonların sürmeye devam edeceği öğrenildi.

MUBI Kurucusu ve CEO'su Efe Çakarel, "Cinéart yöneticileri Marc ve Stephan'ı 15 yılı aşkın bir süredir tanıyor ve birlikte çalışıyorum. Cinéart’ta yaptıklarına hayranım. Onlar bu sektördeki en değerli ve vizyoner yöneticilerden. Cinéart ile ortaklık kurduğumuz için çok mutluyuz.” dedi.

MUBI Türkiye Direktörü Cem Altınsaray, “Cinéart’ın çoğunluk hissesinin satın alınmasını heyecanla karşılıyoruz. Endüstrinin en değerli oyuncularından birinin daha yolculuğumuza ortak olması, üyelerimize daha iyi içerikler sunabilmek adına yepyeni kapılar açacak, sürpriz fırsatlar getirecek önümüze." dedi. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER