Joshua Jackson, Ryan Murphy'nin yeni dizisi Dr. Odyssey'in başrolünde

Joshua Jackson, Ryan Murphy'nin yeni dizisi Dr. Odyssey'in başrolünde
Joshua Jackson'ın yeni dizi projesi belli oldu.

ABD'deki ulusal kanallardan ABC'nin Ryan Murphy imzalı Dr. Odyssey dizisine onay verdiği öğrenildi. Sonbaharda yayınlanması hedeflenen dramanın başrol oyuncusu ise Joshua Jackson (Dr. Death, Fatal Attraction) oldu.

Proje detayları açıklanmayan dizinin isminden dolayı bölümlük medikal dramalardan birisi olabileceği düşünülüyor. Deadline'ın haberine göre dizi bir yolcu gemisinde geçiyor. Jackson'ın, cazibesiyle istediğini elde etmesine yardımcı olan baş karakteri canlandıracağı söyleniyor.

Ryan Murphy Television ile birlikte 20th Television'ın yapımcısı olduğu dizi; Murphy, Jon Robin Baitz ve Joe Baken tarafından yazılıyor. Baitz ve Baken, Murphy projelerinden American Horror Stories ve Feud'de de çalıştılar. Ayrıca Kim Kardashian'ın başrolünde yer aldığı bir hukuk dramasında ve korku dizisi Grotesquerie'nin üzerinde de birlikte çalışıyorlar.

Dr. Odyssey, Netflix'teki içerik anlaşmasını Disney'e taşıyan Ryan Murphy'nin ABC'deki ilk yeni dizisi olacak. Geçtiğimiz sezon sonunda, FOX'ta yayınlanan 9-1-1 dizisi ABC kanalına transfer olmuştu ve geçtiğimiz hafta 7. sezonuna başladı. Uzantı dizi 9-1-1: Lone Star ise sonbaharda yeniden FOX'ta olacak.

Ryan Murphy ve şirketi, ayrıca Netflix'te korku draması The Watcher'ın ikinci sezonunu, antoloji dizisi Monster'ın 2. sezonu The Lyle and Erik Menendez Story'yi, Josh Andrés Rivera'nın Aaron Hernandez'i canlandırdığı American Sports Story'yi ve çok önceden duyurulan American Love Story'yi de hazırlıyor. Kim Kardashian ve Emma Roberts'ın başrollerini paylaştığı AHS: Delicate'ın ikinci kısmı ise 3 Nisan'da yayına girecek.

Son olarak Fatal Attraction uyarlaması bir dizide rol alan Joshua Jackson, yakın zaman önce antoloji drama Dr. Death'in ilk sezonunda seri katil Dr. Christopher Duntsch'u canlandırdı. Dawson's Creek'te Pacey Witter rolüyle çıkış yapan ve daha sonra Fringe'te de rol alan Jackson'ın TV kariyerinde Little Fires Everywhere, When They See Us ve The Affair de bulunuyor. Yakın gelecekte Sony Pictures'ın uzun metrajlı filmi Karate Kid'de de rol alacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER