Netflix'in Ripley uyarlamasının resmi tanıtım fragmanı yayınlandı

Netflix'in Ripley uyarlamasının resmi tanıtım fragmanı yayınlandı
Netflix
Netflix'in Ripley uyarlamasının resmi tanıtım fragmanı yayınlandı.

8 bölümlük mini dizi, 1960’ların başında New York’a gelen bir dolandırıcı olan Tom Ripley’nin zengin bir adam tarafından serseri oğlunu eve döndürmesi için işe alınmasıyla başlıyor. İtalya'ya gitmeyi kabul eden Tom'un işi kabul etmesi sahtekarlık, cinayet ve aldatma dolu karışık bir hayata ilk adımı oluyor.

Sherlock ve Fleabag dizileriyle bilinen Andrew Scott'ın başrolünde yer aldığı Ripley'de Johnny Flynn bahsi geçen hovarda oğlan Dickie Greenleaf'e hayat veriyor. Dakota Fanning, İtalya'da yaşayan bir Amerikalı olan ve Tom Ripley'in amaçlarının göründüğünden daha karanlık olduğundan şüphelenen Marge Sherwood'u canlandırıyor.

Patricia Highsmith'in beş romanlık serisinden uyarlanan diziyi Oscar ödüllü Steven Zaillian (Schindler’s ListThe Night Of) kaleme aldı ve bölümleri yönetti. Showtime, Endemol Shine North America, Entertainment 360 ve Filmrights dizinin ortak yapımını üstlendi. İlk olarak Showtime'da ekrana geleceği açıklanan dizi, yeniden yapılanma sürecine giren kanalın vazgeçmesi üzerine, Şubat 2023'te Netflix'e transfer olmuştu.

Roman serisinin ilk romanından uyarlanan The Talented Mr. Ripley filmi 1999'da vizyona geldi ve Matt Damon başrolü üstlendi. Ona Gwyneth Paltrow (Marge) ve Jude Law (Dickie) eşlik etti.

Ripley, 4 Nisan'da Netflix Türkiye'de.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER