Inter Medya, Türk mini dizilerini genişletiyor

Inter Medya, Türk mini dizilerini genişletiyor
Inter Medya, Türk mini dizilerini genişletmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Inter Medya'nın 15.000 saati aşkın içeriğe sahip geniş kataloğu, çok çeşitli dizi, mini dizi, ortak yapım, uzun metrajlı film ve formatları sergileyerek sektörde öne çıkmasını sağlıyor. Beğenilen Türk dağıtım şirketi, stratejik yatırımlar ve ortaklıklar yoluyla içerik portföyünü geliştirmede ön saflarda yer alıyor.

Bu yöndeki önemli bir girişim, 2021 yılında "Yeni Nesil Türk Serisi" markasının piyasaya sürülmesi oldu. Bu yenilikçi hamle, sadece mini dizi tekliflerini zenginleştirmek için değil, aynı zamanda küresel olarak gelişen bu türdeki satışları önemli ölçüde artırmak için tasarlandı.

Yeni Nesil Türk Dizileri, özellikle yayın platformları için tasarlanmış mini diziler. Geleneksel Türk dizilerine yeni bir bakış açısı sunuyorlar. Bu yenilikçi yapımlar, anlatılmamış hikayeleri ve olağanüstü prodüksiyon kalitesiyle Türk televizyon dünyasında devrim yaratarak Türkiye'nin yapım tarihinde yeni bir mihenk taşı oluşturdu. Hikayelerini, karakter gelişimlerini ve prodüksiyon niteliklerini Türk DNA'sından alan mini diziler, Türk dizilerinin cesur, hızlı tempolu ve keskin tarafını temsil ederken, farklı bakış açılarından benzersiz anlatılar sunuyorlar. Türk içeriğinin küresel başarısına katkıda bulunan cesur yapımlar olarak ortaya çıkıyor ve tanıdık olana taze bir yorum sunuyorlar.

Türk dizilerinin dünya çapında yarattığı başarılı mirası paylaşan Türk mini dizileri, çok sayıda uluslararası dijital platformda yer almaya başladı ve dünya çapında daha önce Türk içerikleriyle tanışmamış birçok izleyiciye ulaşma fırsatı sundu. Türk mini dizilerinin yayınlandıkları yerel ve küresel yayın platformlarındaki başarısı, ücretsiz yayın yapan kanallara da yansımaya başladı.

Şirket, TIMS&B Productions imzalı mini dizi Yarım Kalan Aşklar ile TOD dizisi Hayaller ve Hayatlar'ı İtalyan Mediaset kanalına lisansladı. Sekiz adet 45 dakikalık bölümden oluşan Yarım Kalan Aşklar, Fas ve Tayland'da da beğeniyle karşılandı.

Çıplak, Brezilya'da Globo'ya lisanslandıktan sonra ilk haftasında hızla en çok izlenen içerik haline geldi ve uzun süre boyunca en yüksek izlenme oranını korudu. Bu başarının ardından Çıplak, Polonya ve Tayland'da da izleyicilerle buluştu.

Inter Medya ayrıca Yarım Kalan Aşklar, Saygı ve Behzat Ç için MENA bölgesinde anlaşmalar imzaladı. 9 sezonluk dizi Behzat Ç.'nin dijital devamı Venezuela'da ve ABD Hispanik pazarında da kendine yer buldu.

Inter Medya yakında daha birçok mini dizi anlaşmasını ve kataloğunu genişletmek için yeni bir özel anlaşmayı da duyuracak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER