BluTV'yi satın almak Warner Bros. Discovery'ye 1.3 milyon abone getirdi!

BluTV'yi satın almak Warner Bros. Discovery'ye 1.3 milyon abone getirdi!
Warner Bros. Discovery'nin BluTV'yi satın almasıyla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı.

Şirket, bugün 2023'ün dördüncü çeyreğiyle ilgili raporunu açıkladı. 2023'ün ilk üç çeyreğinde abone kaybeden WBD, son çeyrekte 1.8 milyon abone kazandı ve toplam abone sayısı 97.7 milyona çıktı. Bunlara bünyesindeki dijital platformlarla birlikte HBO'nun aboneleri de dahil.

Indiewire'ın haberine göre 1.8 milyonun 1.3 milyonu WBD'nin BluTV'yi satın almasıyla geldi. Geri kalan 500,000 abone ise HBO/Max ve Discovery+ dahil olmak üzere diğer platformların organik artışlarını oluşturuyor. WBD'nin bünyesine BluTV'yle birlikte Şili'de hizmet veren TNT Sports da dahil oldu. Son çeyrekte TNT Sports 800,000 abone kazandı.

Warner Bros. Discovery, Ekim-Aralık döneminde dijitalde abone kazanmış olsa dahi 55 milyon $ kaybetti. Nihayetinde 2023'te dijital tarafını yine de kârla kapattı, ancak şirket olarak dördüncü çeyrekte 400 milyon $ kaybetti. Bu da piyasanın beklediğinden de daha fazla oldu ve rapor sonrası şirketin hisselerinde düşüş gerçekleşti.

Şirketin gelecek projelerinden de bahseden CEO David Zaslav, Harry Potter dizisinin 2026'da başlamasının planlandığından bahsetti. Game of Thrones'un yeni uzantı dizisi The Hedge Knight'ın 2025 sonunda ekranda olması planlanıyor. Dune dizisi Dune Sisterhood'un bu yıl içinde başlaması bekleniyor. DC Comics projelerinden Superman: Legacy'nin çekimleri gelecek hafta başlayacak. Supergirl'ün filminin senaryosu ise tamamlandı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER