TRT1'den yeni dizi: ''Seddülbahir 32 Saat''

TRT1'den yeni dizi: ''Seddülbahir 32 Saat''
TRT1 dönem dizilerine bir yenisini daha ekliyor. Diriliş ''Ertuğrul'' ve Filinta'dan sonra ''Seddülbahir 32 Saat'' ile izleyicilerini Çanakkale Savaşı'na götürecek.

Okur Film imzalı yapımın yönetmen koltuğunda Yasin Uslu oturuyor. Başrollerinde; Dolunay Soysert, İbrahim Çelikkol, İlker Aksum ve Okan Yalabık gibi isimlerin yer aldığı Seddülbahir 32 Saat'ten tanıtım fragmanı yayınlandı.

Dizi; Çanakkale Savaşı'nın bir parçası olan Seddülbahir Çıkarması'nda Türk Askeri ile Anzaklar'ın çarpışmasını konu alacak.Seddülbahir Cephesi
, Çanakkale Savaşı'nın bir parçası olan Seddülbahir Çıkarması, 25 Nisan 1915 tarihinde Seddülbahir bölgesine beş ayrı noktadan yapılmıştır. Her iki tarafın da ağır kayıpları ile sonuçlanan saldırılar yapılmıştır. Sonuç olarak Haziran ayının sonlarında Osmanlı güçleri ilerlemeyi durdurmuş ve çıkarma başarısız olmuştur, daha sonra bu bölgede savaşın sonuna kadar kısıtlı ve etkisiz siper çatışmaları devam etmiştir.

Güçlü kadrosuyla dikkat çeken Seddülbahir 32 saat, dört bölümlük mini dizi olarak kurgulanmasına rağmen, istenilen reyting yakalanırsa, yayın hayatına devam edebilirmiş...

Seddülbahir 32 Saat, çok yakında TRT1'de!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER