Seri katil John Wayne Gacy hakkında yeni bir dizi geliyor

Seri katil John Wayne Gacy hakkında yeni bir dizi geliyor
Getty Images
Azılı seri katil John Wayne Gacy hakkında yeni bir dizi geliyor.

NBCUniversal'a bağlı dijital platform Peacock'ta yayınlanacak olan dizi, 2021 yapımı Peacock/NBC News Studios belgesel dizisi "John Wayne Gacy: Devil in Disguise"dan esinlenilerek hazırlanıyor. Dizinin isminin de belgeselle aynı olması planlanıyor.

Platformda ekrana gelen gerçek suç draması Dr. Death'in ilk sezonunu hazırlayan Patrick Macmanus yeni dizide yazar, showrunner ve yürütücü yapımcı olarak görev yapacak. Macmanus, Kelly Funke ile birlikte Littleton Road Productions aracılığıyla yürütücü yapımcılık da yapacak. Universal'a bağlı UCP ise yapımını üstlenecek.

1972-1978 yılları arasında otuz üç genç adam kaçırıldı, öldürüldü ve katillerinin evinin altındaki bir boşluğa gömüldü. Ve kimsenin haberi olmadı. Onca yıl boyunca. Neden? Çekici ve komik biriydi. İyi bir Amerikan işi vardı. Bir toplum lideriydi. Palyaço kılığındayken hasta çocukları eğlendirmek için gönüllü bile olmuştu. 

John Wayne Gacy: Devil in Disguise, John Wayne Gacy'nin hayatının çarpık katmanlarını ortaya çıkarırken, çoğu eşcinsel olan kurbanlarının yürek parçalayan hikayelerine yer veriyor; ailelerinin ve arkadaşlarının keder, suçluluk ve travmalarını keşfediyor ve onun terör saltanatını besleyen sistemik hataları, kaçırılan fırsatları ve toplumsal önyargıları açığa çıkarıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER