Netflix'in Robert De Niro'lu yeni draması Zero Day'in kadrosu büyüyor

Netflix'in Robert De Niro'lu yeni draması Zero Day'in kadrosu büyüyor
Getty Images
Netflix'in Robert De Niro'lu yeni draması Zero Day'in kadrosu büyümeye devam ediyor.

Lizzy Caplan, Jesse Plemons, Joan Allen ve Connie Britton'ın da kadrosunda olduğu diziye son olarak Angela Bassett (Black Panther: Wakanda Forever), Dan Stevens (Legion), Matthew Modine (Stranger Things), Bill Camp (The Queen’s Gambit) ve McKinley Belcher III (Ozark) de dahil oldu. Mini diziye Gaby Hoffman (Transparent), Clark Gregg (Painkiller) ve Mark Ivanir (Away) konuk olacaklar.

"Zero Day" herkesin aklındaki soruyu soruyor: Kontrolümüz dışındaki güçler tarafından parçalanmış gibi görünen kriz halindeki bir dünyada gerçeği nasıl bulacağız? Ve komplo teorileri ve hilelerle dolu bir çağda, bu güçlerin ne kadarı kendi yaptığımızın, hatta belki de kendi hayal gücümüzün ürünü?

Politik gerilim türündeki dizide De Niro, kriz durumu nedeniyle emekliliği bırakan eski ABD başkanı Mullen'ı canlandıracak ve kariyerinin ilk dizi başrolü olacak. Bassett, halihazırda görevde olan Başkan Mitchell'a hayat verecek.

Caplan, kendisini babasının politik mirasından soyutlayan genç Kongre üyesi Alexandra Mullen'ı canlandıracak. Plemons, eskiden olduğu gibi Mullen'ın yanında siyaset sahnesine dönmeyi bekleyen Roger Carlson'a hayat verecek. Allen, kendi profesyonel kariyeri kocasının politik kariyeri nedeniyle geri planda kalan eski First Lady'yi oynayacak. Britton, Mullen'ın eski personel şefi Valerie Whitesell olarak ekrana gelecek.

Stevens, Mullen'a ettiği muhalefetle bilinen karizmatik ve popüler TV sunucusu Evan Green rolüyle ekranda olacak. Modine, Beyaz Saray'ın kendine güvenen ve renkli bir kişiliğe sahip Beyaz Saray Sözcüsü Richard Dreyer'i oynayacak. Camp, tüm sıraları bilen ve hem düşman hem de dost olabilecek CIA müdürü Lasche'ye hayat verecek. Belcher ise Zero Day komisyonunda soruşturmadan sorumlu Carl Lopez'i canlandıracak.

Eric Newman (Narcos) ve Noah Oppenheim senarist olarak görev alıyor. Dizinin öyküsü Newman, Oppenheim ve Pulitzer ödüllü Michael Schmidt'e ait. De Niro, projede yönetici yapımcı olarak da yer alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER