The New York Times: Carl Rinsch, Netflix'i 55 milyon dolar dolandırdı

The New York Times: Carl Rinsch, Netflix'i 55 milyon dolar dolandırdı
The New York Times'tan yakın dönemin en ilginç haberlerinden birisi geldi. Gazetenin haberine göre 47 Ronin'in yönetmeni Carl Rinsch, Netflix'i 55 milyon dolar dolandırdı.

Rinsch, Netflix’e 2018'de bir bilim kurgu dizisi sattı ve geliştirme sürecinde projeye 55 milyon $ harcandı. Ancak hiçbir bölüm bitmedi.

Rinsch, Netflix’ten aldığı paranın 11 milyon $’ıyla riskli hisselere yatırım yaptı ve dogecoin aldı. Hatta bu yatırımlarından 27 milyon $ civarı bir para kazandı. Sonrasında ise alışveriş tutkusuna kapılarak 5 Rolls-Royce, bir Ferrari, mobilya ve tasarım elbiseler satın aldı.

Habere göre Carl Rinsch diziye ilk başta kendi parasıyla başladı. Çoğunlukla Avrupalı oyuncularla ve yapım ekibiyle çalışarak Hollywood'da işleyen sendika kurallarının da arkasından dolanıverdi. Öyle ki prodüksiyon sürecini de kabusa çevirdi. Haberde Kenya’da aralıksız 24 saat çekmeye kalktığı, bir kadın oyuncunun Romanya’da hipotermiden hastanelik olduğu gibi bilgiler de bulunuyor.

Projenin çekimlerinin devam edebilmesi için 30West ve 47 Ronin’de de birlikte çalıştığı Keanu Reeves yapımcı olarak katıldı. Nihayetinde çektiği malzemeden 4-10 dk. aralığında 6 bölüm kurgulayıp Netflix’e bunu sundu ve satış gerçekleşti. Anlaşma, 13 bölüm / 120 dk. sezon çıkarmak üzerine yapıldı. Stranger Things gibi başarılı ve evren yaratma potansiyeli olan projelerin açlığında olan Netflix de bu düşünceyle diziyi satın aldı. Ancak gelinen noktada böyle bir şey gerçekleşmedi tabii ki. Dizi hiç tamamlanamadı ve Netflix başta olmak üzere herkesin elinde patladı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER