Hill Harper, The Good Doctor'dan ayrılıyor

Hill Harper, The Good Doctor'dan ayrılıyor
ABC
The Good Doctor yeni sezon öncesi bir kayıp yaşadı.

İlk sezondan beri kadroda olan ve Dr. Marcus Andrews karakterini canlandıran Hill Harper, yeni sezon öncesi kadrodan ayrıldı. Oyuncunun ayrılık nedeni ise siyasete atılması. Harper, dört ay önce 2024'teki Senato seçimlerinde yarışmak üzere Michigan eyaleti için Demokrat Parti'den aday adaylığını açıklamıştı. Senatoda eyaleti halihazırda yine Demokrat Parti'den Elissa Slotkin temsil ediyor.

Dolayısıyla oyuncunun ayrılabileceği ya da seçim bitene kadar ara verebileceği konuşuluyordu. 6. sezon finalinde ise Dr. Andrews, hastane başkanlığından istifa etmişti. TVLine'a konuşan kampanya yöneticisi de ayrılık haberini doğruladı. Harper'ın ayrılmasıyla birlikte dizinin başından beri kadroda yer alan iki isim kaldı: Freddie Highmore (Dr. Shaun Murphy) ve Richard Schiff (Dr. Aaron Glassman).

ABD'deki oyuncu ve senarist grevleri nedeniyle çekimlere vaktinde başlayamayan The Good Doctor, 20 Şubat 2024'te kısa bir 7. sezonla yeniden ekranda olacak. Yeni sezonda Brandon Larracuente (Danny) de rol almayacak.
 
Avukatlıktan oyunculuğa geçen Hill Harper, Brown Üniversitesi ve Harward Hukuk mezunu. Oyunculuk kariyerinde 9 sezon rol aldığı CSI: New York da bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER