Golden Globes'un yeni yayıncısı belli oldu

Golden Globes'un yeni yayıncısı belli oldu
Altın Küre Ödülleri'nin yayıncısı uzun yıllar sonra değişti.

Gelecek yıl 81.'si düzenlenecek tören, ABD'de ulusal kanallardan CBS'te yayınlanacak. Paramount+'tan ve CBS'in uygulamasından da izlenebilecek olan tören 7 Ocak 2024'te düzenlenecek.

Hiç siyahi üyenin olmaması ve üyelerin hediye kabul etmesi dahil çeşitli sebeplerden dolayı Hollywood Foreign Press Association (HFPA), 2021'de büyük bir krizin içine sürüklenmişti. Böylece büyük bir değişimin içine giren birlik, 2022'deki töreni yayıncı ve ünlü konuk olmadan düzenlemek zorunda kaldı.

Temmuz 2022'ye gelindiğinde ise Dick Clark Productions ve Eldridge'in Hollywood Foreign Press Association'ı satın alacağı haberi geldi. Ekrana geri dönme hazırlıklarını sürdüren ve yeni üyeler katan Golden Globe, Ocak 2023'te töreni konukların eşliğinde eskisine yakın biçimde tekrar düzenledi. 6.3 milyon izleyici ile şimdiye kadarki en düşük 2. izleyiciyi topladı. Satış ise Haziran 2023'te tamamlandı.

1996'dan beri töreni yayınlayan NBC'yle 2023'teki tek yılı kapsayan sözleşmenin yenilenmeyeceği açıklandığından beri yeni yayıncı için görüşmeler sürüyordu. 1981 ve 1982'de töreni yayınlayan CBS, 2010'da da yayın haklarını almaya çalışmış ancak tören NBC'de kalmıştı. CBS, Grammy'nin ardından Altın Küre'nin de yayıncısı oldu.

Glenn Weiss ve Ricky Kirshner, gelecek törende showrunner olarak görev alacak. Oscar törenlerini yönetmesiyle de bilinen Glenn Weiss, törenin yönetmenliğini üstlenecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER