The Teachers’ Lounge'un yönetmeni İlker Çatak UTA'le anlaştı!

The Teachers’ Lounge'un yönetmeni İlker Çatak UTA'le anlaştı!
Florian Mag
The Teachers’ Lounge (Öğretmenler Odası) filminin yönetmeni İlker Çatak, sektörün önde gelen pek çok ismini de temsil eden yetenek ajansı UTA ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Haberi, Deadline duyurdu.

Almanya'nın bu yılki Oscar aday adayı olarak seçilen filmde öğretmen Carla Nowak, öğrencilerinden birinin hırsızlık yaptığından şüphelenilmesi üzerine olaya müdahale etmeye karar veriyor. İdealleri ve okul sistemi arasında kalan Nowak'ın eylemlerinin sonuçları ise onu yıkmakla tehdit ediyor.

Berlin Film Festivali'nde prömiyerini yapan The Teachers’ Lounge'un haklarını ABD'de yayınlanmak üzere Sony Pictures Classics aldı. Türkiye'deki festival yolculuğuna devam eden filmin 2 Şubat'ta ülkemizde vizyona girmesi bekleniyor. Film, Alman Film Ödülleri'nde En İyi Film, Senaryo, Yönetmen, Kadın Oyuncu ve Kurgu kategorilerinde ödül aldı. Kuzey Amerika prömiyerini Telluride Film Festivali'nde yaptı. Sonrasında TIFF ve AFI Fest'e de katıldı. Halihazırda Avrupa Film Ödülleri'nde En İyi Senaryo ve Kadın Oyuncu kategorilerinde adaylığı bulunuyor.

The Teachers’ Lounge, Türk-Alman yönetmen İlker Çatak'ın dördüncü uzun metraj filmi. İlk filmi Once Upon a Time… Indianerland 2017'de izleyiciyle buluştu. İkinci filmi I Was, I Am, I Will Be 2019'da Alman Film Ödülleri'nde Bronz Lola aldı. Üçüncü filmi Stambul Garden ise 2021'de vizyona girdi ve yine Alman Film Ödülleri'ne katıldı.

Hamburg Media School mezunu olan Çatak, mezuniyet filmi Sadakat ile 2015'te, Student Academy Award'da En İyi Yabancı Film kategorisinde ödül aldı. Kendisi Black Bear'den Philip Westgren ve Gang, Tyre, Ramer'den avukat Danny Passman tarafından temsil edilmeye de devam edecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER