Golden Globes el değiştirdi, HFPA kapanıyor

Golden Globes el değiştirdi, HFPA kapanıyor
Golden Globe Awards, yani Altın Küre Ödülleri bir kez daha yeni bir dönemecin eşiğinde.

Hiç siyahi üyenin olmaması ve üyelerin hediye kabul etmesi dahil çeşitli sebeplerden dolayı Hollywood Foreign Press Association (HFPA), 2021'de büyük bir krizin içine sürüklenmişti. Böylece büyük bir değişimin içine giren birlik, 2022'deki töreni yayıncı ve ünlü konuk olmadan düzenlemek zorunda kaldı.

Temmuz 2022'ye gelindiğinde ise Dick Clark Productions ve Eldridge'in Hollywood Foreign Press Association'ı satın alacağı haberi geldi. Ekrana geri dönme hazırlıklarını sürdüren Golden Globe, Ocak 2023'te töreni konukların eşliğinde eskisine yakın biçimde tekrar düzenledi. 6.3 milyon izleyici ile şimdiye kadarki en düşük izleyiciyi topladı.

Bugün ise satışın tamamlandığı haberi geldi. Buna göre Golden Globe'un hakları ve HFPA'nın varlıkları resmen DCP ve Eldridge'e geçti. HFPA ise yakında kapanacak. Birliğin kâr gütmeyen bölümünün gerçekleştirdiği yardım faaliyetlerinin sürmesi adına bir Altın Küre vakfı kurulacak. Ödül töreni ve bağlı etkinlikler ise bundan böyle kâr güden faaliyetler olarak devam edecek.

2024'teki 81. Altın Küre Ödülleri 7 Ocak'ta düzenlenecek. Sunucusu ve yayıncısı daha sonra açıklanacak. Uzun yıllardır töreni yayınlayan NBC kanalının anlaşması geçtiğimiz törenle birlikte sona erdi ve yeni yayıncı için, NBC'nin de içinde olduğu isimlerle görüşmeler sürüyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER