HBO dizilerinin geri dönüşü 2025'e sarkmaya başladı

HBO dizilerinin geri dönüşü 2025'e sarkmaya başladı
HBO
HBO dizilerinin ekrana dönüşü beklenenden daha uzun sürecek.

New York'ta düzenlenen bir etkinliğe katılan CEO Casey Bloys, bu sırada kanalın dizileriyle ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Buna göre kanalın popüler yapımlarının ekrana dönüşleri 2025'e doğru sarkmaya başladı. Sebebi ise ABD'deki eğlence sektörünü derinden etkileyen senarist ve oyuncu grevleri.

Ülkedeki senaristler 2 Mayıs itibarıyla greve çıkmış ve yapımcılar birliğiyle olan anlaşma Eylül ayının sonunda imzalanabilmişti. Anlaşmadan beri birçok dizinin ekibi çalışmaya dönerek hazırlıklara başladı. Ancak oyuncuların grevi 14 Temmuz'dan beri devam ediyor ve henüz anlaşma sağlanabilmiş değil. Bu durum da birçok dizinin ya da filmin çekimlerini ya da vizyon/başlangıç tarihlerini ertelemesine sebep oluyor.

Bloys'un açıklamasına göre House of the Dragon'un 8  bölüm sürecek 2. sezonu 2024 yazında gelecek. Game of Thrones'un yeni uzantı dizisi A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight'ın çekimlerinin 2024 baharında başlaması planlanıyor.

Euphoria'nın 3. sezonu, The Last of Us'ın 2. sezonu, Stephen King'in It (O) romanının öncesinde geçecek Welcome to Derry dizisi ve yeni sezonu Tayland'da geçecek The White Lotus'un 3. sezonunun ise 2025 içinde ekranda olması bekleniyor. MAX'te yayınlanacak DC Comics dizisi Penguin ise 2024'ün sonbaharında başlayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER