Game of Thrones'un uzantı dizisi The Hedge Knight da senarist grevinden etkilendi

Game of Thrones'un uzantı dizisi The Hedge Knight da senarist grevinden etkilendi

ABD'de devam eden senarist grevi dizileri etkilemeye devam ediyor. Game of Thrones'un uzantı dizisi olarak hazırlanan "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" da durdu.

Haberi kişisel blogunda yaptığı açıklamayla George R.R. Martin duyurdu. Martin, Senaristler Birliği WGA'ya destek açıklamasında bulunarak 1988'de yapılan ve 22 hafta süren greve katıldığından da bahsetti. Ayrıca grevin uzun sürebileceğini ve sektörü daha önce bu derece birleşmiş görmediğini de ekledi.

Martin'in yazısında yer alan açıklamalara göre House of the Dragon'un çoktan biten senaryoları revize gerektirmeyeceği için prodüksiyonunun aksaması beklenmiyor. Henüz 2. sezonu ekrana gelmeyen Dark Winds'in 3. sezonunun olup olmayacağı yazar grevi bitmeden belli olmayacak.

2016'dan beri yapım aşamasında olan Wild Cards uyarlamasından ise kötü haber var. İlk olarak Hulu için hazırlanan dizi projesi, daha sonra Peacock'a geçmişti. Ancak Peacock da diziyi pas geçti. Proje grev sonrası yeni bir yayıncıya pazarlanmaya çalışılacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER