Tims&B Productions, Deadline Hollywood’un ilk Türk yapımcı konuğu oldu!

Tims&B Productions, Deadline Hollywood’un ilk Türk yapımcı konuğu oldu!
Dünyanın pek çok ülkesinde büyük beğeniyle izlenen Türk dizilerinin yapımcısı Tims&B Productions, Deadline Hollywood’un ilk Türk yapımcı konuğu olarak ‘International Disruptors’ (Dünya Çapında Ezber Bozanlar) köşesinde yer aldı.
 
Deadline’a sektöre ve projelere özel açıklamalarda bulunan Tims&B Productions Uluslararası Operasyonlar Direktörü Selin Arat, şirketin uluslararası arenadaki başarısından ve yeni projelerinden bahsetti.
 
16 - 19 Ekim tarihlerinde Cannes’da düzenlenen Mipcom fuarı kapsamında global lansmanı gerçekleşen Tims & B Productions’ın yeni dizisi Bambaşka Biri için “Son birkaç yıldır Türkiye'de ruh sağlığı sorunlarına değinilmesine karşın Bambaşka Biri çoklu kişilik bozukluğu sendromuyla öne çıkan ilk Türk dizisi' yorumunda bulunan Arat,  ‘Türk dizileri bu konularla giderek daha çok ilgileniyor, ancak dissosiyatif kişilik bozukluğu da denilen bu hastalık, gerçekten üzerinde çalışılması zor bir konu. Bu anlamda, böyle bir konuyu incelikle işlemek içerik üreticisi olarak bizim için zorlu ama öte yandan, kendini yenilemeye ve projelerinde fark yaratmaya odaklanan Tims&B Productions için bir o kadar da heyecan verici notunu Deadline ile paylaştı. ‘Another Love’ ismiyle yurt dışında tanıtılan Bambaşka Biri, Deadline’ın ‘Global Breakouts’ isimli, dünyanın farklı bölgelerinden seçkin projelere yer verdiği özel köşesinin de dün yayınlanan bölümünün konuğuydu.
 
Tims Productions imzalı ‘Muhteşem Yüzyıl’ın sınırları aşan başarısı hakkında da konuşan Arat, üzerinden yıllar geçmesine rağmen lisanslanmaya devam eden projenin bir fenomen haline geldiğinin ve hiç eskimeyen anlamına gelen “evergreen” ürünlerden biri olduğunun altını çizdi. 140’tan fazla ülkede 500 milyondan fazla izleyiciye ulaşan Muhteşem Yüzyıl’ın, geçtiğimiz aylarda metaverse platformu The Sandbox ile imzaladığı anlaşma ile meta evrenine de ilk adımı attığından bahseden Tims&B Productions Uluslararası Operasyonlar Direktörü Selin Arat, “Güçlü hikayesi ve hikayesini aktarış biçimiyle dizimizin hala pek çok insana ulaşması büyük mutluluk verici.” diye ekledi.
 
YENİ BİR GLOBAL FENOMEN İÇİN KOLLARI SIVADIK
 
Arat; “Geliştirme aşamasında olduğumuz yepyeni bir proje üzerinde çalışmaya başladık. Türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en büyük prodüksiyonlarından biri olmaya aday bu projeyi, şu anki global konjonktürde tek bir yayıncının finanse etmesi mümkün görünmediği için, projenin, kapsamı çok büyük bir ortak yapım olması olası. Önümüzde uzun bir yol var ama tüm çalışmalarımızın ardından Muhteşem Yüzyıl etkisinde bir fenomen daha ortaya çıkaracağımıza inanıyoruz.” diyerek Tims&B Productions’ın gelecek planlarına dair açıklamalarda bulundu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER