Yaratılan dizisi ikinci haftasında da Netflix Top 10'de!

Yaratılan dizisi ikinci haftasında da Netflix Top 10'de!
Netflix
Yaratılan dizisi ikinci haftasında da Netflix Top 10'de.

Yazarlığını ve yönetmenliğini Çağan Irmak’ın üstlendiği Yaratılan, ilk 3 günkü performansıyla 8,500,000 saat izlenmeye ve 1,400,000 görüntülemeye ulaşmıştı ve Netflix'in Dili İngilizce Olmayan Diziler listesine 10. sıradan girmişti.

23-29 Ekim haftasının verilerine göre ise 12,100,000 saat izlenme ve 1,900,000 görüntülenmeyle listede 8. sıraya yükseldi. Böylece toplam izlenmesi 20,600,000 saate, görüntülenmesi ise 3,300,000'e çıktı.Yaratılan Hakkında:

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde Bursa’dan İstanbul’a uzanan bu epik öyküde Yaratılan, insanoğlunun en temel sorularından biri olan “ölüm ve sonrasına” odaklanıyor. Maceraperest, asi, heyecanlı ve zekası bedenine sığmayan genç tıp talebesi Ziya’nın en büyük dileği, çok iyi bir hekim olup tıbbın çare bulamadığı birçok salgın hastalığa derman olabilmektir. İstanbul’da tanıştığı delilik ve dahilik arasında duran hekim İhsan, onu bu dünyada anlayabilen tek kişi olmuştur. Birbirini bulan bu iki eksantrik ve yaralı ruh, beraber giriştikleri gizli ve yasaklı deneyin bedellerini ağır bir şekilde ödeyeceklerdir. Zira kodlarını çözmeye çalıştıkları kadim bir yazı onları adeta felaketin kapısına getirip bırakır.

Dünya edebiyatının klasiklerinden Mary Shelley imzalı Frankenstein’dan esinlenen Yaratılan, güçlü kadrosu ve etkileyici anlatımıyla 8 bölümlük bir dizi olarak yayınlanadı. Başrollerini Erkan Kolçak Köstendil ve Taner Ölmez’in paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda; Engin Benli, Şifanur Gül, Bülent Şakrak, Sema Çeyrekbaşı, Devrim Yakut, Şehsuvar Aktaş, Durul Bazan, Macit Koper, Ekremcan Arslandağ, Ümmü Putgül ve Şennur Nogaylar gibi sevilen isimler yer alıyor.

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği Yaratılan 20 Ekim’de yayınlandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER