FOX, Cumhuriyet’in 100. yılı için yayın akışını özel içeriklerle hazırladı!

 FOX, Cumhuriyet’in 100. yılı için yayın akışını özel içeriklerle hazırladı!
Cumhuriyet’in 100. yılı sebebiyle FOX, 29 Ekim Pazar günkü tüm yayın akışını bugüne özel içeriklerle hazırladı. Bayrama özel içerikler, canlı bağlantılar, özel yayınlar, belgeseller ve çok daha fazlasıyla bayram; tüm gün FOX ekranlarında coşkuyla kutlanacak.

100. YIL COŞKUSUNU PAYLAŞACAĞIMIZ, TÜM GÜNE YAYILMIŞ DOPDOLU BİR YAYIN AKIŞI
Cumhuriyet’imizin tarihine birçok perspektiften bakma imkanı sunan programlarla İlker Karagöz, Merve Yıldırım, Ezgi Gözeger Özmemiş, Burak Birsen, Gülbin Tosun ve Selçuk Tepeli; bilim, sanat, spor dünyasından birbirinden önemli ve değerli konukları stüdyolarında ağırlayacak. 100. yıla özel hazırlanan belgesel ve renkli programlarla 100 yıllık mirasın dünü bugününü ve geleceği konuşulacak.

08.00’de İlker Karagöz’ün sunumuyla ekranlarda olacak “Çalar Saat Cumhuriyet Özel” programına eski Türkiye Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ konuk olacak. Programda ayrıca; Selanik Atatürk Evi Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Anıtkabir törenleri, Ankara İlk Meclis ve Bandırma Vapuru’ndaki muhabirlerimizle canlı bağlantılar yapılacak. Değerli sanatçı Pınar Ayhan’ın hazırladığı bir gösterinin de yer alacağı Çalar Saat Cumhuriyet Özel’de FOX Haber Merkezi’nin hazırladığı Cumhuriyet ve Atatürk konulu haber paketleri de yer bulacak.

Merve Yıldırım’la Benden Söylemesi” programı 11.00’de 100.yıl özel canlı yayını ile ekranda olacak. Daimi konuklar, ekonomi yazarı Meliha Okur, FOX Haber Ekonomi ve Siyaset Yorumcusu Ozan Gündoğdu’nun yanı sıra gazeteci Pelin Batu da programa misafir olacak. Atatürk’ün çizdiği ekonomi modeli, Türkiye’nin 100 yıl içindeki ekonomi yolculuğu ve Cumhuriyet’in başarılı kadınları; hem konukların renkli anlatımları hem de hazırlanan haber paketleri ile tartışılacak.

Ezgi Gözeger’in sunumuyla 12.30’da ekranlarda olacak “FOX’ta Atatürk’ün İzinde Bir Asır” programında tiyatrocu Erhan Yazıcıoğlu’nun ve İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu'nda ses sanatçısı Eda Karaytuğ’un katılımlarıyla Atatürk’ün sanata bakış açısı anlatılacak. 100 yıla damgasını vurmuş pek çok sanatçıdan bahsedilecek olan programa sanatçılar şarkılar ve anektodlarla katılım sağlayacak.

Aynı saat diliminde Samsun’da Bandırma Vapuru’nda olan Tarihçi Sinan Meydan’a canlı bağlantı ile ulaşılacak. Meydan, izleyicilere Bandırma Vapuru’nun hikayesini, Atatürk’ün Samsun’a çıkışını yerinde anlatacak.

Burak Birsen’in sunumuyla saat 14.30’da yayınlanacak olan “FOX’ta Cumhuriyet Coşkusu” programına araştırmacı yazar Emrah Safa Gürkan konuk olacak. FOX Haber Ankara Temsilcisi Tülay Ünal Öçten ve FOX Haber Ankara Haber Müdürü Engin Yılmaz, Ankara’da 100. Yıl coskusunun nabzını tutacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş da bu bölümde Ankara’dan canlı bağlantı ile FOX yayınına katılacak.

16.30’da Gülbin Tosun, “FOX’ta Cumhuriyet Destanı” isimli programla FOX ekranlarında olacak. Gülbin Tosun’un Prof. Dr. Duran Bülbül, Naim Babüroğlu ve Barış Doster’i İstanbul haber stüdyosunda ağırlayacağı programda Cumhuriyetin yüz yıllık öyküsü, başarısı, ekonomisi konuşulacak. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe’deki kutlama alanından FOX stüdyolarına canlı yayında bağlanacak.

Nazlı Yerebasmaz’ın hazırladığı “FOX’ta Yüzyıllık Miras” isimli belgesel saat 18.30’da yayınlanacak. Bugün için özel olarak hazırlanan belgeselde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün nasıl bir toplum ve ülke miras aldığı, cumhuriyetin nasıl kurulduğu, hangi devrimlerin gerçekleştiği ve geleceğe bırakılan miras özetlenecek.

19.00’da başlayacak FOX Ana Haber Cumhuriyet Özel Yayını’nda Selçuk Tepeli’nin konuğu Disney Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner ve FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk olacak. O güne özel haber paketleriyle, Türkiye ve dünya gündeminin nabzı tutulacak.

20.00’de yayınlanacak “Atatürk’ün Dünyası” programında Selçuk Tepeli’nin konuğu, Princeton Üniversitesi’nden Prof. Dr. Şükrü Hanioğlu olacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün az bilinmen özelliklerinden bahsedileceği; felsefesinin, dünya görüşünün anlatılacağı özel bir program olacak.

DEV PRODÜKSİYONLU YAPIM ‘ATATÜRK’, TV ÖZEL YAYINIYLA 29 EKİM’DE FOX EKRANLARINDA
Mehmet Ada Öztekin’in yönetmen koltuğunda oturduğu, başarılı oyuncu Aras Bulut İynemli’nin Mustafa Kemal Atatürk’e hayat verdiği  ‘Atatürk’, TV özel yayınıyla 29 Ekim Pazar günü saat 21.00’de seyircisiyle buluşacak. Merakla beklenen Atatürk’ün yapımını Lanistar Medya, yapımcılığını Saner Ayar, Hakan Karamahmutoğlu, Cengiz Çağatay üstlenirken, yapımın oyuncu kadrosunda ise Aras Bulut İynemli’nin yanı sıra Songül Öden, Sarp Akkaya, Esra Bilgiç ve Mehmet Günsür gibi değerli isimler yer alıyor.

‘Atatürk” TV Özel yayınının hemen ardından “Objektifin Ardı: Atatürk” ile dev prodüksiyonlu yapım tüm yönleriyle ele alınacak. ‘Atatürk’ün kamera arkası görüntülerinin yanı sıra yönetmen ve oyuncuların röportajlarının da yer aldığı “Objektifin Ardı: Atatürk” saat 23.00’te FOX ekranlarında olacak.
 
29 EKİM FOX YAYIN AKIŞI
08.00 : FOX Çalar Saat Cumhuriyet Özel
11.00 : Benden Söylemesi 100. Yıl Özel
12.30 : Atatürk’ün İzinde Bir Asır
14.30 : Cumhuriyet Coşkusu
16.30 : Cumhuriyet Destanı
18.30 : Yüzyıllık Miras Belgeselİ
19.00 : FOX Ana Haber Cumhuriyet Özel Yayını
20.00 : Atatürk’ün Dünyası
21.00 : Atatürk TV Özel Yayını
23.00 : Objektifin Ardı: ATATÜRK
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER