Yalı Çapkını dizisi 100'den fazla ülkeye lisanslandı!

Yalı Çapkını dizisi 100'den fazla ülkeye lisanslandı!
Türkiye'de ve dünya genelinde büyük ilgi gören Yalı Çapkını'ndan yeni satış haberleri var.

Dizinin uluslararası dağıtımını üstlenen Eccho Rights, Azam Channels'la yeni bir anlaşmaya imza attı. Afrika kıtasında yayınlamak üzere dizinin haklarını alan şirket, Yalı Çapkını'nı Tanzanya, Kenya, Uganda, Ruanda, Burundi, Malavi, Gana, Botsvana, Zambiya ve Zimbabve'de ekrana getirecek.

OGM Pictures imzalı dizi ayrıca geçtiğimiz ay içinde Polonya (TVP), Çek Cumhuriyeti, Sırbistan (Happy TV) ve Kazakistan'a (Khabar) da satıldı. Böylece lisanslandığı ülke sayısı 100'ü geçti. Yurt dışındaki başarısını sürdüren Yalı Çapkını, 2023'ün başlarında Finlandiya'ya satılan ilk yerli dizi olmuştu. Ayrıca İsveç'te ticari bir kanal (TV4) tarafından lisanslanan ilk dizi de oldu. Yalı Çapkını, MENA bölgesiyle ilgili 2018'den beri devam eden yasak kalktıktan sonra bölgede yayın yapan bir ulusal kanalda ekrana gelen ilk Türk dizisi olmayı da başardı. 

Eccho Rights'ın Orta ve Doğu Avrupa ve Afrika Satış Yöneticisi Berkin Nalbantlı, "Yalı Çapkını, açılışından bu yana geçen bir yılı aşkın süredir, alıcıların birinci sınıf kalitesine ve klasik romantik hikaye anlatımına hayran kalmasıyla uluslararası pazarda en çok rağbet gören Türk dizisi olmaya devam ediyor." dedi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER