Letterboxd'ın sahibi değişti

Letterboxd'ın sahibi değişti
Letterboxd'ın sahibi değişti.

2011'de Yeni Zelanda'da Matthew Buchanan ve Karl von Randow adlı iki girişimci tarafından kurulan Letterboxd, filmler hakkındaki görüşlerin paylaşılmasına odaklanan bir sosyal uygulaması olarak piyasaya sürüldü. Yakın zamanda 10 milyon üyeyi geçen sitenin %60'lık çoğunluk hissesi, Kanadalı bir yatırım şirketi olan Tiny tarafından 50 milyon $'a satın alındı. Buchanan ve von Randow, bundan böyle küçük ortak pozisyonunda yer alacaklar ve siteyi yönetmeye devam edecekler.

"Filmler için Goodreads" olarak da bilinen Letterboxd, COVID-19'un ortaya çıkışıyla daha da popüler hale geldi. Ayrıca Margot Robbie, Olivia Rodrigo, Ava DuVernay, Christopher McQuarrie ve Ayo Edebiri gibi ünlü isimlerin kullanmaya başlamasıyla da ismini duyurdu. Variety'nin haberine göre bu yeni satın alma, siteyi daha da büyütmek için sermaye fırsatı olması açısından da önem arz ediyor.

Letterboxd'ın medya kolu online dergi Journal'ı ve podcast “The Letterboxd Show”ı da içeriyor. Site, filmlerin ve oyuncularının tanıtımı için vitrin olma imkanı da sağlıyor.
 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER